sobota, 23 październik 2021 11:12

Korona Kraków kolejnym rywalem BS Polonii Bytom

W szóstej kolejce zasadniczej części sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn koszykarze BS Polonii Bytom podejmą u siebie drużynę Oknoplast Koronę Kraków. Mecz ten odbędzie się 24 października, o godzinie 18:00.

Po zaledwie trzech dniach przerwy, po cennym zwycięstwie nad Tarnowskimi Górami, Poloniści rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Ich szóstym przeciwnikiem w tym sezonie będzie zespół Oknoplast Korony Kraków. Można go zdefiniować jako młodzieżowe zaplecze pierwszoligowego AGH Kraków. Średnia wieku zdecydowanej większości składu tej formacji oscyluje w granicach 17-18 lat. W tabeli plasują się na 12. miejscu, z bilansem 1 zwycięstwa i 4 porażek. 

O ile w ofensywie Kraków radzi sobie bardzo dobrze, zdobywając średnio ponad 80 punktów w meczu, tak swoje spotkania przegrywają słabszą postawą w obronie, tracąc statystycznie aż 93 oczka. Najlepszym zawodnikiem naszych niedzielnych gości jest 15 letni Bartosz Leśniak. To bardzo wszechstronny rozgrywający, który mimo młodego wieku jest liderem swojej drużyny, dorzucając od siebie regularnie blisko 17 punktów.

Dla podopiecznych Mariusza Bacika cel na to spotkanie jest jasny. Miejmy nadzieję, że Hala na Skarpie nie będzie dla zawodników Marcina Kękusia zbyt przyjazna i poprzez skuteczną defensywę Niebiesko-czerwonym uda się obniżyć ich statystyczną ilość zdobywanych punktów, bo biorąc pod uwagę tylko ten parametr, Korona Kraków jest na 6. miejscu w tabeli grupy C.

Wszystkich kibiców zapraszamy na Skarpę, wyjątkowo w niedzielę 24 października, na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!