czwartek, 21 październik 2021 11:08

Adam Bączyński: Takie mecze budują morale zespołu

Emocje po zwycięskim starciu BS Polonii Bytom z Tarnowskimi Górami (82:77) już powoli opadają. Nadeszła pora, aby chłodnym okiem spojrzeć na przebieg tego spotkania, czego dokonał asystent trenera Mariusza Bacika - Adam Bączyński. Były zawodnik Polonii jest odpowiedzialny w sztabie szkoleniowym za analizę gry przeciwnika, więc podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami po środowych derbach na Skarpie.

Spotkanie, które przed jego startem elektryzowało sporą część koszykarskiego środowiska, na pewno nie zawiodło! Mecz pełen emocji, sportowej walki, wielkiego zaangażowania obydwu zespołów. Tym charakteryzują się derby i takie mecze chcą oglądać kibice. Całe spotkanie było niezwykle wyrównane, i do 40 minuty nie było jasne, która drużyna zwycięży. Przebieg meczu można scharakteryzować słowem "sinusoida". Gdy w III kwarcie udało się nam "odjechać" na 11 pkt, to wydawało się, że pozostała część spotkania pójdzie po naszej myśli. Wtedy goście cierpliwe punkt po punkcie zaczęli odrabiać straty, a my nie potrafiliśmy przełamać agresywnej obrony rywali. Jednakże, w końcówce spotkania kluczowe było zachowanie chłodnej głowy i skuteczna egzekucja, które dały nam dwa punkty oraz fotel lidera grupy C. Przy słabszej skuteczności, istotnym elementem była mała ilość strat oraz charakter, charakter i jeszcze raz charakter! Wyszarpaliśmy zwycięstwo i takie wyrównane mecze budują morale zespołu, co tylko zaprocentuje w przyszłości.

Poloniści mają zaledwie trzy dni przerwy, gdyż kolejny mecz rozegrają już w niedzielę 24 października. O godzinie 18:00 podejmą u siebie zespół Oknoplast Korony Kraków.