środa, 20 październik 2021 19:46

Polonia wskakuje na fotel lidera grupy C!

BS Polonia Bytom pokonała na Skarpie KKS Ragor Tarnowskie Góry w meczu na szczycie! Dzięki wynikowi 82:77 Niebiesko-czerwoni zostali liderem swojej grupy po pięciu kolejkach rozgrywek sezonu 2021/22 II Ligi Koszykówki Mężczyzn.

Tak jak wszyscy zgromadzeni przed meczem w Hali na Skarpie się spodziewali, tak też było. Ten mecz dostarczył niesamowitej dawki emocji. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć drugiej i zbudować komfortową przewagę punktową. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, szczególnie w drugiej połowie.

W pierwszej, grę Polonistów prowadził kapitan Marcin Salamonik, który skutecznie egzekwował swoje akcje podkoszowe. Później dołączył do niego Marek Piechowicz w charakterystycznych, zwinnych penetracjach. Na dwie minuty przed zakończeniem na tablicy wyników widniał remis, kiedy to decydujący wpływ na zwycięstwo miały dwie celne "trójki", kolejno Jurczyńskiego i Dąbka. Goście, po tych dwóch ciosach, nie byli w stanie się już podnieść, a czas również nie działał na ich korzyść. Po 40 minutach wszyscy z ławki Niebiesko-czerwonych, jak i z trybun za ich plecami, wstali, podnosząc ręce w geście wydartego i cennego zwycięstwa.

Poloniści punktowali następująco: Piechowicz 20, Jurczyński 17, Salamonik 16, Dąbek 13, Jagoda 7, Bogdanowicz 5, Dusiło 4.

W kolejnej serii spotkań, już w niedzielę 24 października, BS Polonia Bytom podejmie u siebie Oknoplast Koronę Kraków. Ten odbędzie się jak zwykle w Hali na Skarpie, o godzinie 18:00. Zapraszamy!