sobota, 16 październik 2021 19:00

Ponad 100 punktów Polonii w starciu z Tarnowem

BS Polonia Bytom pokonała MUKS 1811 Tarnów 105:47 w czwartej kolejce sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

Pierwsza kwarta, która zakończyła się korzystnym dla nas wynikiem 26:9, zasugerowała jak może wyglądać pozostała część tego spotkania. Podopieczni Mariusza Bacika kontrolowali jego przebieg przez 40 minut. Na wysoki wynik poniekąd mogła mieć wpływ kontuzja lidera gospodarzy, Dawida Szewczyka, jednak konsekwencja Polonistów w wykorzystywaniu kreowanych szans w ofensywie bezpośrednio przełożyła się na finalną, blisko sześćdziesięciopunktową przewagę.

W szeregach Niebiesko-czerwonych każdy zawodnik składu na to spotkanie pojawił się na boisku i zdobył przynajmniej pięć punktów. Mimo tego, że było to wyjazdowe starcie, to Bytomianie popisali się grą na stosunkowo wysokiej skuteczności rzutów z gry, która wyniosła ponad 63%. Najlepiej zaprezentowała się czwórka Salamonik, Bogdanowicz, Piechowicz i Jagoda.

W tym meczu Poloniści punktowali następująco: Jagoda 18, Salamonik 17, Bogdanowicz 16, Piechowicz 13, Pawlik 9, Dąbek 8, Szpyrka 7, Respondek 7, Dusiło 5, Jurczyński 5.

W kolejnym meczu koszykarze BS Polonii Bytom podejmą w Hali na Skarpie drużynę KKS Ragor Tarnowskie Góry. Ten mecz, ramach piątej kolejki, odbędzie się w środę 20 października, o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy!