sobota, 02 październik 2021 17:33

Porażka Polonii w drugiej kolejce

Koszykarze BS Polonii Bytom ulegli na wyjeździe KS Cracovii Yabimo MG 13 Kraków po zaciętym spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 77:75.

Już od pierwszych minut było wiadomo, że to nie będzie łatwe spotkanie dla Niebiesko-czerwonych. Dobry start gospodarzy i wygrane dwie pierwsze kwarty świadczyły o tym, że nie oddadzą oni pola Polonii w walce o dwa punkty do ligowej tabeli grupy C. Po zmianie stron podopieczni Mariusza Bacika odrobili stratę i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie przed finalną odsłoną. W końcowych minutach o zwycięstwie krakowian zadecydowały celne trójki Karlika i Golusa, a dodatkowo spokojna ręka Włodarczyka na linii rzutów osobistych. W ostatnim posiadaniu Bytomianie nie trafili próby "za trzy" na zwycięstwo i musieli pogodzić się z porażką.

Wygrana rywalizacja Polonistów na deskach (52:37) niestety nie przełożyła się na zdobycze punktowe. Gorsza dyspozycja zza łuku (4/25), a także fenomenalne występy wspomnianych już Golusa i Włodarczyka, którzy zdobyli razem 57 oczek, zadecydowały o naszej wyjazdowej porażce. Dodatkowo, z powodu niegroźnych urazów, nie mogli wystąpić Szymon Daszke oraz Paweł Bogdanowicz. Na uznanie zasługuje Marek Piechowicz, który zaliczył double-double, notując 22 punkty i 17 zbiórek, w tym aż 9 w ataku.

W szeregach Polonii zdobycze punktowe wyglądały następująco: Piechowicz 22, Salamonik 19, Jurczyński 13, Pawlik 9, Jagoda 8, Dusiło 3, Dąbek 1.

Trzeci mecz, a zaraz pierwszy we własnej hali na Skarpie BS Polonia Bytom zagra 9 października o godzinie 18:00, przeciwko Niedźwiadkom Chemart Przemyśl.