wtorek, 18 czerwiec 2024 09:31

Sezon 2023/24 zakończony! - podsumowanie Festynu Akademii Polonii Bytom

Mnóstwo zabawy, wyróżnień, atrakcji, a także wspólne oglądanie zmagań biało - czerwonych podczas Euro 2024! Akademie sportowe Polonii Bytom oficjalnie zakończyły sezon 2023/2024 podczas festynu, który odbył się na nowym obiekcie przy ul. Piłkarskiej 8.
 
Zakończenie sezonu w formie festynu to już tradycja w Polonii Bytom. Impreza skierowana była do członków akademii wszystkich sekcji bytomskiego klubu, do których należą: piłki nożna, koszykówka oraz hokej na lodzie. Mimo kapryśnej aury w godzinach przedpołudniowych, przy zbiegu ulic Olimpijskiej i Piłkarskiej bawiło się mnóstwo zawodników i ich rodzin!
 
- Festyn to nasza tradycja i doskonała możliwość do wspólnej integracji społeczności wszystkich dyscyplin, które mamy w Polonii Bytom. Po trudach sezonu 2023/2024, nasi zawodnicy wspólnie z rodzinami mogli oddać się zabawie i skorzystać z wielu atrakcji, jakie dla nich przygotowaliśmy. Kluczowym punktem naszej imprezy są oczywiście wręczane dyplomy, które poświadczają o ukończeniu kolejnej kategorii wiekowej w rozwoju sportowym. Jesteśmy wdzięczni rodzicom, partnerom i wszystkim przyjaciołom naszego klubu, dzięki którym niedzielne wydarzenie, ale także cały sezon, możemy zaliczyć do udanych – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom.
 
Dla uczestników dostępne były stoiska m.in. McDonald’s, PCK oddział w Bytomiu, Policji, Centrum Rekrutacji Wojskowej i Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. O dbałość fryzur na terenie imprezy zadbała Banda Barbershop. Dzieci chętnie korzystały z dmuchanego placu zabaw oraz ogromnej tarczy do piłkarskiego darta a swoje strefy sportowe przygotowała każda z dyscyplin bytomskiego klubu. Konkurencje sportowe przygotowane były zarówno dla młodych uczestników, jak i rodziców, którzy mogli spróbować swoich sił m.in. w przeciąganiu liny, konkursie rzutów karnych czy grze w kółko i krzyżyk. Animacjami porwała wszystkich niezawodna Magiczna Kraina, czego zwieńczeniem była tradycyjna bitwa na balony z wodą. Po dużej dawce sportowej aktywności, każdy mógł skorzystać z przepysznych lodów od Lodziarni u Fiołków.
 
 
Kulminacyjnym momentem imprezy było wspólne oglądanie meczu Polska – Holandia w ramach trwających Mistrzostw Europy w Niemczech. Na murawie przy Piłkarskiej pojawiły się koce, zapełniły się ławki i krzesełka trybun. Przed wielkim telebimem wszystkie akademie Polonii Bytom odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Mimo niekorzystnego rezultatu podopiecznych Michała Probierza, nasza reprezentacja otrzymała sporo braw i oklasków a wszyscy uczestnicy z nadziejami spoglądają w przyszłość na kolejne mecze kadry.
 
Każda drużyna Akademii miała okazję do zaprezentowania się na scenie i jednoczesnego odebrania pamiątkowych dyplomów. Wyróżnienia zawodnikom wręczyli m.in. Mirosław Luks, Sekretarz Miasta a także Michał Staniszewski, Przewodniczący Rady Miasta Bytomia. Nie zabrakło także podziękowań i wyróżnień. Te trafiły do najbardziej zaangażowanych rodziców i opiekunów, którzy najaktywniej wspierały działania danej sekcji. Potwierdzenia nie trzeba było szukać daleko - także w trakcie wczorajszej imprezy stoiska z domowymi wypiekami cieszyły się ogromnym powodzeniem.
 
Niedzielna edycja festynu akademii sportowych Polonii Bytom po raz pierwszy odbyła się w nowej lokalizacji, jaką jest nowoczesny kompleks sportowy przy ul. Piłkarskiej 8.
Szczególne podziękowania dla sponsorów za wsparcie imprezy i nagrody rzeczowe: Niedax Kleinhuis Polska, Renomme, Voigt, Sportrebel, OSHEE, Laserhouse.