czwartek, 09 marzec 2023 13:25

Młodzieżowcy BS Polonii Bytom zakończyli sezon 2022/23

Wszystkie drużyny młodzieżowe koszykarskiej sekcji BS Polonii Bytom skończyły już rywalizację w swoich cyklach rozgrywkowych obecnym sezonie. Czas na podsumowanie.

U19M

Juniorzy starsi zajęli 4. miejsce w tabeli drugiego etapu rozgrywek, czyli finału B, z bilansem 8-4, ustępując miejsca ekipom z Tychów, Gliwic II i Tarnowskich Gór, a wyprzedzając Dąbrowę Górniczą II, Katowice i Jaworzno. Daje im to 8. lokatę na Śląsku. Najskuteczniejszym zawodnikiem z sumą 348 punktów w 15 meczach okazał się Paweł Brandysiok.

U19K

Polonistki zakończyły sezon, plasując się na 4. miejscu w grupie śląsko-opolskiej z bilansem 2 zwycięstw i 6 porażek. Najskuteczniejszą zawodniczką Polonii w tym sezonie została Martyna Miedza z dorobkiem 169 punktów w 8 meczach, co dało średnią ponad 21 oczek na mecz. Najwięcej celnych prób w rzutach trzypunktowych oddała Natalia Faber, a było ich 15, czyli trafiała blisko dwie "trójki" na mecz.

U17M

Juniorzy zaprezentowali się nieco lepiej od swoich starszych kolegów i w drugim etapie grali w finale A, który dawał szansę na awans na szczebel centralny Mistrzostw Polski U17M. Niestety ich konkurencja okazała się zbyt silna i nie zdołali zanotować żadnego zwycięstwa. Finalnie wywalczyli 6. miejsce w strefie śląsko-opolskiej. Najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Maksymilian Pleszczyński, który zdobył 268 punktów w 18 spotkaniach.

3LM

Trzecioligowcy uplasowali się na 4. miejscu w tabeli strefy śląsko-opolskiej, z końcowym bilansem 8 zwycięstw i 6 porażek. Lepsze okazały się drużyny z Żor, Knurowa i Jaworzna, a lokaty za Polonistami zajęły kolejno Ruda Śląska, Rybnik, Mickiewicz i UKS SP 27 Katowice. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Franciszek Soiński, który zanotował 225 punktów w 8 spotkaniach.