AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

czwartek, 25 marzec 2021 15:08

Ostatni mecz Polonistów w fazie zasadniczej - Bozza Kraków rywalem

BS Polonia Bytom starciem z KK UR Bozza Kraków 26 marca zakończy zasadniczą część sezonu 2020/21 II Ligi Mężczyzn. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 18:30 w Hali na Skarpie.

Będzie to 26. kolejka, a jednocześnie 24 i ostatni mecz Niebiesko-czerwonych w tej fazie rozgrywek. Rywal to jedna z trzech krakowskich ekip w grupie C, a mianowicie drużyna Uniwersytetu Rolniczego. W pierwszej konfrontacji tych zespołów Polonia okazała się lepsza, wygrywając wynikiem 98:63. O ile dla Bytomian to starcie nie będzie miało większego znaczenia, jeśli chodzi o układ w tabeli, tak Bozza walczy o siódmą pozycję w tabeli z MKS II Dąbrowa Górnicza. Jeśli uda im się wygrać tę rywalizację, to właśnie KK UR Kraków będzie naszym pierwszym przeciwnikiem fazy play-off.

Jeśli chodzi o personalia, to w szeregach Krakowa uwagę należy zwrócić na Tomasza Palmowskiego oraz Jarosława Giżyńskiego. Ten duet zdobył w tym sezonie 648 punktów. Bardzo dobrze, szczególnie w ostatnich meczach, spisują się również bracia Siwak, a mianowicie Karol oraz Marcin. Podopieczni Mariusza Bacika za wszelką cenę będą chcieli zwyciężyć, aby zmazać złe wrażenie po ubiegłotygodniowej porażce w Jarosławiu. Będzie to też ostatnia szansa dla sztabu trenerskiego na testowanie nowych rozwiązań oraz eliminacje błędów przed wejściem w kluczową fazę tego sezonu.

Domowa transmisja niezmiennie będzie dostępna na naszym kanale YouTube - PB TV. Zapraszamy 26 marca, na godzinę 18:25!