AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

wtorek, 21 wrzesień 2021 09:39

Koniec okresu przygotowawczego Polonistów. Czas na sezon 2021/22!

Koszykarze BS Polonii Bytom zakończyli przygotowania do sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn. Przed nimi rozpoczęcie zmagań ligowych w Krakowie.

Z racji, iż zgodnie z kalendarzem weszliśmy w pierwszy tydzień meczowy przed inauguracją rozgrywek, oznacza to, że podopieczni Mariusza Bacika zakończyli oficjalnie okres przygotowawczy. Jest to najmniej lubiany czas przez większość sportowców w tej, jak i każdej innej dziedzinie sportu, jednak obowiązkowy, gdyż bez podwójnie, a nawet potrójnie intensywnych treningów trudno jest osiągnąć optymalną formę fizyczną, którą trzeba utrzymać przez cały czas trwania sezonu.

Nie inaczej było w Niebiesko-czerwonych szeregach, w których za przygotowanie fizyczne w głównej mierze odpowiedzialny był asystent trenera Aleksander Sędzik. Poloniści trenowali niemal codziennie, dołączając do tego dziesięć spotkań kontrolnych. Ich wyniki prezentują się następująco:

BS Polonia Bytom 77:71 TS Wisła Kraków
BS Polonia Bytom 94:59 TS Wisła Kraków
BS Polonia Bytom 65:69 AZS AGH Kraków
BS Polonia Bytom 66:41 UKS Gimbasket Wrocław
BS Polonia Bytom 84:50 IgnerHome Basket Nysa
BS Polonia Bytom 84:46 UKS Gimbasket Wrocław
BS Polonia Bytom 77:64 KS Pogoń Ruda Śląska
BS Polonia Bytom 82:87 Weagree AZS Politechnika Opolska
BS Polonia Bytom 84:88 GKS Tychy
BS Polonia Bytom 80:96 GKS Tychy

Trener Mariusz Bacik: Bardzo dobrze oceniam nasz okres przygotowawczy. Wszyscy bardzo rzetelnie przepracowali te półtorej miesiąca. Nie obyło się bez minimalnych "turbulencji" w postaci drobnych urazów i chorób, ale ogólnie jestem zadowolony. Co do rezultatów, to oprócz pierwszego meczu z Wisłą Kraków (77:71) oraz pierwszej kwarty w wyjazdowym meczu z Gimbasketem Wrocław (41:66), gdzie zagraliśmy słabo, tak pozostałe spotkania stały w naszym wykonaniu na bardzo dobrym poziomie. Drużyna cały czas się jeszcze poznaje w różnych ustawieniach, ale jestem przekonany, że z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc będziemy coraz silniejsi i będziemy grali coraz lepiej.

Przed zawodnikami drużyny Polonii Bytom inauguracja sezonu, która będzie dla nich miała miejsce 25 września, w wyjazdowym meczu z KK UR Bozza Kraków, o godzinie 18:00. Tydzień później ponownie czeka ich mecz w Krakowie, tym razem z tamtejszą KS Cracovią Yabimo MG13. W swojej hali na Skarpie zagrają w ramach trzeciej kolejki z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl, 9 października o godzinie 18:00!