sobota, 13 styczeń 2024 19:31

Ospały początek, pobudka i pewne zwycięstwo Polonistów w Gliwicach

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali na wyjeździe GTK AZS Gliwice 97:53, w ramach 17. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

To spotkanie miało swoją specyfikę, gdyż godzina 13:00, jest zdecydowanie niestandardowa, jeśli chodzi o pory rozgrywania meczów przez Niebiesko-czerwonych. Odzwierciedlenie tego było widać na tablicy wyników, po zakończeniu pierwszej kwarty, gdzie widzieliśmy rezultat 14:12 dla gospodarzy. O Ile defensywa Polonistów funkcjonowała poprawnie, tak po drugiej stronie boiska przez półtorej ćwiartki panowała niemoc.

Punktem zwrotnym tego starcia była przerwa na żądanie trenera Mariusza Bacika, który w nieco bardziej dobitny sposób przypomniał swoim podopiecznym jaki jest ich cel w tym spotkaniu, ale też nakreślił styl, w jakim chcą go osiągnąć. Chwilę później, Polonia całkowicie odmieniła swoją grę i zaliczyła run 11-0. Po zmianie stron nie było już wątpliwości, że Marek Piechowicz i spółka są już na swoich optymalnych obrotach, gdyż drugą połowę wygrali wynikiem 58 do 24.

W niebiesko-czerwonych szeregach było o wiele więcej rotacji, gdyż żaden z zawodników meczowej kadry nie spędził na parkiecie więcej, niż 22 minuty. Z dobrej strony pokazał się Łukasz Lewiński, który pierwszy raz po powrocie do Polonii zaliczył zdobycz punktową, łącznie 12 oczek. Drużynowo bytomianie zanotowali aż 33 asysty i blisko 80% skuteczności z rzutów osobistych.

Poloniści punktowali następująco: Wróbel 22, Nawrot 13, Lewiński 12, Giżyński 10, Pruefer 10, Piechowicz 8, Krawiec 6, Krakowiak 6, Bogdanowicz 4,

GTK AZS Gliwice 53:97 BS Polonia Bytom
14:12, 15:27, 15:34, 9:24

Już w środę 17 stycznia na Skarpie odbędą się derby sąsiadów, a mianowicie rewanżowe starcie Polonii Bytom z KKS Tarnowskie Góry. Bilety online na to spotkanie znajdziecie TUTAJ.