sobota, 16 wrzesień 2023 17:08

AWF Katowice po raz drugi lepszy od Polonii w ostatnim meczu kontrolnym

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali na wyjeździe w przedsezonowym rewanżu z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, wynikiem 78:90.

Poloniści zakończyli okres przygotowawczy przed sezonem 2023/24 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn. Został on zwieńczony sparingiem z pierwszoligową drużyną z Katowic. W pierwszej kwarcie inicjatywę przejęli podopieczni trenera Mariusza Bacika, którzy w pewnym momencie prowadzili już 15:4.

W drugiej ćwiartce do głosu doszli gospodarze, którzy kontynuowali odrabianie strat, gdyż goście przez blisko 4 minuty nie zdołali zapunktować. Oprócz osłabień personalnych, w postaci kontuzji Marka Piechowicza i Bartosza Wróbla, Niebiesko-czerwonym zabrakło skuteczności w rzutach trzypunktowych, których w całym meczu trafili tylko 4, przy 9 przeciwnika.

AWF Katowice w trzeciej kwarcie przejął kontrolę nad spotkaniem i utrzymywał kilkunastopunktową przewagę, aż do ostatniego gwizdka. W szeregach bytomian dwoił się i troił Jarek Giżyński, który zdobył 26 oczek.

Poloniści punktowali następująco: Giżyński 26, Krawiec 15, Wąsowicz 10, Krakowiak 8, Bogdanowicz 8, Nawrot 5, Soiński 3, Pruefer 3.

AZS AWF Mickiewicz Katowice 90:78 BS Polonia Bytom
(22:26, 26:16, 25:12, 17:24)

Półtora miesiąca przygotowań zakończone, a Polonia Bytom zainauguruje walkę w sezonie 23/24 wyjazdowym spotkaniem z Basket Hills Bielsko-Biała, które odbędzie się 23 września.