czwartek, 14 wrzesień 2023 06:56

Nieznaczna porażka Polonistów z Katowicami w sparingu

Koszykarze BS Polonii Bytom ulegli drużynie AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 90:91 w meczu kontrolnym przed sezonem 2023/24.

Po siedmiu sparingowych zwycięstwach z rzędu, między innymi z AGH Kraków, Politechniką Opolską czy też GKS Tychy, Polonistom przytrafiła się pierwsza porażka, w końcówce trwającego okresu przygotowawczego. O jedno oczko lepsi okazali się zawodnicy pierwszoligowego beniaminka z Katowic.

W pierwszej połowie mecz był pod ich kontrolą, gdyż utrzymywali około 10 punktową przewagę. Trzecią kwartę, po zmianie stron, perfekcyjnie rozegrali podopieczni trenera Mariusza Bacika, głównie pod kątem kreowania pozycji do rzutów trzypunktowych, a następnie ich skuteczności, czego brakowało w poprzednich ćwiartkach. Trafionych siedem "trójek" wysunęło gospodarzy na prowadzenie.

Spotkanie było otwarte i zacięte do ostatnich sekund czwartej części, a o wyniku zadecydował celny rzut zza łuku gości na niespełna 3 sekundy przed końcem, po niefortunnym nieporozumieniu Polonii w obronie. Ta nieznaczna porażka dała Niebiesko-czerwonym bezcenny materiał do analizy błędów, których, patrząc na wysoki wynik, było sporo po obu stronach w defensywie.

Poloniści punktowali następująco: Wróbel 17, Giżyński 16, Górecki 14, Krawiec 12, Pruefer 10, Bogdanowicz 8, Wąsowicz 6, Nawrot 5, Krakowiak 2.

BS Polonia Bytom 90:91 AZS AWF Mickiewicz Katowice
(18:27, 22:23, 30:16, 20:25)

Ostatni sprawdzian, a jednocześnie rewanż z Katowicami, rozegra się na wyjeździe w sobotę 16 września, o godzinie 11:30.