AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

poniedziałek, 11 październik 2021 08:46

Zwycięstwo Polonistów na inaugurację III Ligi!

Trzecioligowy skład BS Polonii Bytom udanie zainaugurował swoje rozgrywki w sezonie 2021/22, pokonując na wyjeździe KKS Mickiewicz Romus Katowice 58:73!

To był szalony mecz. Rozpoczął się on od dominacji podopiecznych Aleksandra Sędzika w pierwszej ćwiartce, w której pozwolili gospodarzom zdobyć zaledwie 6 punktów, przy zdobyciu 26. W drugiej kwarcie Katowiczanie odrobili nieco swoją stratę, jednak kontrola wydawała się być w dalszym ciągu po stronie gości.

Zmiana stron przyniosła całkowity zwrot akcji. KKS Mickiewicz zagrał dużo bardziej agresywnie w obronie, a dodatkowo niemoc strzelecka Polonii sprawiła, że trzecia ćwiartka została przez nią przegrana 7:17, tracąc w konsekwencji prowadzenie. Sygnał do ataku w ostatniej części swoim doświadczeniem dał Adam Bączyński, a w ślad zanim poszedł Karol Jagoda (razem zdobyli 46 punktów w tym meczu). Ich skuteczna ofensywa podparta była twardą grą w obronie całej drużyny Niebiesko-czerwonych. W efekcie wygrała czwartą kwartę 26:12, a cały mecz 73:58.

Poloniści punktowali następująco: Bączyński 24, Jagoda 22, Szpyrka 8, Respondek 8, Hosumbek 4, Suwała 3, Bidiuk 2, Brandysiok 2

Kolejne spotkanie trzecioligowcy z Polonii zagrają u siebie 17 października, o godzinie 11:00 na Skarpie.