AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

piątek, 01 październik 2021 06:38

Kolejny mecz Polonii w Krakowie - zagramy z Cracovią

BS Polonia Bytom podejmie KS Cracovię Yabimo MG13 Kraków w swoim drugim meczu sezonu 2021/22 II Ligi Koszykówki Mężczyzn.

W tej kampanii w grupie C znalazły się aż cztery ekipy z Krakowa, tak więc dwa wyjazdy z rzędu do stolicy Małopolski w terminarzu nie są niczym dziwnym. Po ostatnim zwycięstwie w tym mieście z KK UR Bozza Kraków 91:78 na inaugurację sezonu, tym razem przyjdzie nam się zmierzyć z zespołem Cracovii Yabimo MG13. Dla gospodarzy będzie to pierwsze spotkanie, gdyż ich mecz z Rybnikiem w ramach pierwszej kolejki został przełożony na inny termin. 

Cracovia to zespół oparty na młodzieży, której wiodącymi postaciami prawdopodobnie będą Dawid Golus i Artur Włodarczyk, biorąc pod uwagę ich dotychczasowe doświadczenie, Dawida w drugiej lidze w Radomiu, a Artura w kilku solidnych klubach pierwszoligowych. W poprzednim sezonie liderem krakowian był Sebastian Dąbek, rzucając blisko 18 punktów na mecz, lecz w tegorocznej konfrontacji Niebiesko-czerwoni będą mieli go po swojej stronie. Cel podopiecznych Mariusza Bacika i Aleksandra Sędzika na to starcie jest jasny -  dwa punkty muszą przyjechać do Bytomia.

Wyjazdowe spotkanie Polonistów z Cracovią odbędzie się 2 października o godzinie 15:30!