poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:30

Trzecioligowcy nieznacznie przegrywają w Rudzie Śląskiej

Drugi zespół seniorski koszykarzy BS Polonii Bytom uległ na wyjeździe KS Pogoni Ruda Śląska wynikiem 75:82. Było to mecz w ramach 11. kolejki rozgrywek III Ligi Mężczyzn.

W piątek 7 stycznia nasi trzecioligowcy udali się do Rudy Śląskiej i zmierzyli się z miejscową Pogonią, czyli liderem śląskiej grupy. Podopieczni trenera Aleksandra Sędzika przystępowali do tego spotkania w nieco okrojonym składzie, w związku z pobytem części młodzieży, grającej również w UKS MOSM Bytom, na obozie sportowym. Mimo to Poloniści podjęli rękawice i postawili się gospodarzom.

Pierwsza kwarta należała do Rudy i można powiedzieć, że osiągnięta w niej przewaga 11 oczek zaważyła na końcowym rezultacie. Pozostałe odsłony były bardzo wyrównane, a ostatnią wygrali goście, jednak zbyt małą różnicą. W końcówce dystans pomiędzy obiema drużynami wynosił już tylko 3 punkty, ale to Pogoni bardziej sprzyjały ich własne obręcze w decydującym momencie.

Ostatecznie to Ruda Śląska cieszyła się ze zwycięstwa, jednak Bytomianie, mając tylko ośmiu zawodników w rotacji, trzymali gospodarzy w niepewności i obawach o korzystny rezultat aż do ostatniego gwizdka. Najwięcej nerwów napsuł im Kacper Nowakowski, który zdobył 24 punkty, a pomagali mu ambitnie Respondek i Podulka.

Poloniści punktowali następująco: Nowakowski 24, Respondek 17, Podulka 17, Suwała 13, Dragon 2, Brandysiok 2, Szpyrka, Hosumbek.

KS Pogoń Ruda Śląska 82 : 75 BS Polonia Bytom
(27:16, 19:18, 18:18, 18:23)

BS Polonia Bytom w trzeciej lidze ma już pewne, najniższe miejsce na podium w grupie śląskiej i awans do fazy play-off. W sezonie zasadniczym do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze, a najbliższy odbędzie się 16 stycznia w Hali na Skarpie, przeciwko KTK JS Invest Knurów o godzinie 16:00.