środa, 15 grudzień 2021 09:52

3LM: Trzecioligowcy ulegają Tychom po zaciętym spotkaniu

Druga drużyna seniorska koszykarzy BS Polonii Bytom nieznacznie przegrała u siebie z faworyzowanym GKS Tychy, wynikiem 75:80.

14 grudnia Poloniści rozegrali zaległe spotkanie w ramach III Ligi Koszykówki Mężczyzn, w którym zmierzyli się z rezerwami pierwszoligowego zespołu z Tychów. GKS, wzmocniony kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu, przyjechał do Bytomia w roli faworyta. Przed meczem obie ekipy zaliczyły dotychczas po jednej porażce, z tym samym rywalem, czyli KS Pogoń Rudą Śląską.

W pierwszej kwarcie miała miejsce wymiana ciosów, z delikatnym wskazaniem na gospodarzy, którzy wygrali ją dwoma punktami. Druga odsłona należała do gości, którzy zaliczyli 19 punktowy "run", osiągając swoje najwyższe prowadzenie w tym meczu. Przed przerwą Niebiesko-czerwonym udało się zmniejszyć różnicę z 17 do 9 oczek, głównie za sprawą dobrej obrony strefowej.

Po zmianie stron nastąpiła trzecia kwarta, w której podopieczni trenera Aleksandra Sędzika zniwelowali całkowicie stratę i tuż przed syreną kończącą tę część spotkania wyszli na dwupunktowe prowadzenie, dzięki trzem celnym "trójkom" Wojtka Szpyrki. Atak napędzała skuteczna obrona, która zmuszała Tyszan do licznych błędów.

Widząc taki obrót spraw na parkiecie hali przy ulicy Kosynierów, gdzie na początku ostatniej ćwiartki przewaga Polonistów wynosiła 5 punktów, trener GKSu postanowił wziąć czas i przeorganizować ustawienie obronne swojego zespołu. Po tej zmianie Poloniści mieli znacznie utrudnioną drogę do kosza jak i również zmęczenie dawało się im we znaki, co bezwzględnie wykorzystały w ofensywie Tychy, odzyskując prowadzenie. Mimo walki do ostatniego gwizdka i dwóm "trójkom" Pawła Respondka w końcówce, to przyjezdni cieszyli się ze zwycięstwa po 40 minutach gry.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Szpyrka 31, Respondek 18, Nowakowski 9, Brandysiok 6, Dragon 4, Hosumbek 4, Przybył 2, Jaroń 1, Studniarski.

BS Polonia Bytom 75 : 80 GKS Tychy
(24:22, 11:22, 22:11, 18:25)

Szansę na powrót na zwycięski szlak nasi trzecioligowcy będą mieli już 18 grudnia, kiedy to zmierzą się "na Kosynierów" z MCKiS Jaworzno o godzinie 11:00.