Wydrukuj tę stronę
niedziela, 02 maj 2021 16:59

Nieudany pościg Bytomia za Rydzyną i koniec sezonu Polonii

BS Polonia Bytom okazała się minimalnie gorsza od ekipy Rycerzy Rydzyna w trzecim, decydującym spotkaniu 3. rundy play-off. Niekorzystny wynik 75:80 zakończył udział Polonistów w sezonie 2020/21.

W porównaniu do pierwszego meczu w Rydzynie, to tym razem pierwsza połowa okazała się gorsza w wykonaniu Niebiesko-czerwonych, a konkretnie przegrana II kwarta 13:25, po której na półmetku do odrobienia było aż 17 punktów. Po zmianie stron widać było, że podopieczni Mariusza Bacika nie złożyli jeszcze broni i z każdą minutą niwelowali stratę punkt po punkcie. Heroiczna pogoń zatrzymała się jednak na pięciu oczkach różnicy po 40 minutach walki, co oznaczało niestety drugą porażkę w tej serii, czyli koniec marzeń najlepszej czwórce II Ligi Koszykówki Mężczyzn.

W bytomskich szeregach punkty zdobywali: Podkowiński 23, Daszke 17, Leszczyński 14, Salamonik 9, Łucka 7, Serwański 5.