Wydrukuj tę stronę
środa, 27 kwiecień 2022 20:07

Wielkie zwycięstwo Polonii na ŁKSem i wywalczony półfinał!

Koszykarze BS Polonii Bytom po emocjonującym meczu pokonali u siebie ŁKS Coolpack Łódź 100 do 92 i zapewnili sobie miejsce w półfinale play-off 2021/22 II Ligi Mężczyzn!

Kwintesencja piękna sportu... tak jedynie można opisać to, co wydarzyło się 27 kwietnia w hali na Skarpie! Dramaturgia, serce zostawione na parkiecie, setki kibiców skandujących "Polonia, Polonia..." i przeżywających każdą sekundę ze swoją drużyną, a to wszystko zwieńczone heroicznym zwycięstwem w najważniejszym do tej pory meczu sezonu.

Poloniści weszli w to spotkanie bardzo osowiale, widać było, że coś w naszych szeregach "nie gra", co na tym etapie rozgrywek, i z tak silnym rywalem spowodowało aż 27 punktową stratę, już w połowie II kwarty (21:48). W tamtym momencie zapewne w głowach wielu kibiców i obserwatorów pojawiły się znaki zapytania, czy podopieczni trenera Mariusza Bacika będą w stanie wrócić do tego spotkania...

To był jednak punkt kulminacyjny, i mimo bardzo niekorzystnej sytuacji na tablicy wyników, charakterni Niebiesko-czerwoni poderwali się do prawdziwej walki i do końca pierwszej połowy zmniejszyli dystans do Łodzian na 12 punktów. Po zmianie stron zauważyć można było zdwojoną determinację zarówno wśród zawodników, jak i kibiców na trybunach, którzy atmosferą jaką stworzyli deprymowali przeciwnika, co automatycznie "nakręcało" grę Bytomian. Tym sposobem III ćwiartka zakończyła się zaledwie dwupunktową stratą Polonii do Łodzian.

W pierwszych minutach ostatniej odsłony gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie, ale w kolejnych minutach zmieniało się ono jeszcze kilkukrotnie, jednak goście całkowicie wybici z rytmu i zaskoczeni tym, że utracili to, co już uważali już za pewne, zmierzali po równi pochyłej, tracąc wiarę w zwycięstwo. Na trzy i pół minuty przed końcem Poloniści ostatecznie wyprzedzili ŁKS, obierając kurs ku najbardziej charakterystycznej dla nich liczby w obecnym sezonie, czyli SETKI! Osiągnął ją jeden z bohaterów Bytomia tego wieczoru, czyli kapitan Marcin Salamonik, ustalając wynik końcowy na 100:92.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Dąbek 26 (7 asyst), Salamonik 20 (13 zbiórek, 8 asyst), Piechowicz 15, Jurczyński 13, Bogdanowicz 12 (9 zbiórek), Deja 11 (5 zbiórek), Jagoda 3.

BS Polonia Bytom 100:92 ŁKS Coolpack Łódź
(18:28, 21:23, 33:23, 28:18)

Ten upragniony rezultat oznacza, że BS Polonia Bytom znalazła się w najlepszej czwórce tych rozgrywek! Niestety nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek i regenerację, gdyż już 30 kwietnia rozegra pierwszy półfinałowy, wyjazdowy mecz z drużyną Enea Basket Poznań. Rewanż odbędzie się w sobotę 7 kwietnia na Skarpie. Jedziemy dalej!