Wydrukuj tę stronę
niedziela, 20 marzec 2022 12:49

Karol Jagoda: Chcieliśmy jak najszybciej zrehabilitować się za porażkę z Katowicami

Wyjazd Polonistów do Czeladzi w ramach 29. kolejki sezonu zasadniczego zakończył się ich zwycięstwem różnicą 25 punktów. Wspomniana przewaga została wypracowana głównie w trzeciej kwarcie. Początek nie układał się najlepiej dla Bytomian, przede wszystkim w ataku. Wola powrotu na zwycięskie tory sprawiła jednak, że finalnie dwa punkty do ligowej tabeli zostały wywalczone z wyraźnym zapasem. Karol Jagoda opowiedział jak wyglądało to z perspektywy zawodników...

Sobotni mecz z drużyną z Czeladzi był dla nas ważnym meczem, gdyż chcieliśmy jak najszybciej zrehabilitować się za porażkę z Katowicami. Spotkanie udało się wygrać z czego jesteśmy zadowoleni. W pierwszej połowie mieliśmy małe problemy w ataku, stąd tylko jednopunktowa zaliczka po pierwszej części. W drugiej połowie dokręciliśmy przysłowiową śrubę i spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem. Teraz przed nami jeszcze jedno starcie z Gliwicami, a następnie długo wyczekiwane play-offy, do których ciągle się przygotowujemy. Chciałbym również podziękować naszym niesamowitym kibicom na trybunach hali MCKSu, na których możemy liczyć nawet na wyjazdach.

Ostatni mecz w tej części sezonu podopieczni trenera Mariusza Bacika rozegrają 26, a nie 27 marca, gdyż został on przełożony o dzień wcześniej. Godzina będzie nieco inna niż zwykle, bo zaczniemy o 19:00 w hali na Skarpie.