Wydrukuj tę stronę
sobota, 19 marzec 2022 20:53

Polonia pokonuje MCKS Czeladź na wyjeździe

Koszykarze BS Polonii Bytom wygrali na wyjeździe z MCKS Czeladź wynikiem 72:97, w ramach 29. kolejki zasadniczej części sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

Początek spotkania nie należał do najłatwiejszych. Momentami widać było jeszcze pozostałości tej drużyny ze środowego meczu z Katowicami, ponieważ Poloniści przegrywali w pewnym momencie 4:12. Jednak z każdą kolejną minutą odrabiali starty, by zbliżyć się i ostatecznie wyjść na jednopunktowe prowadzenie tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. W szatni ewidentnie miała miejsce szczera rozmowa i wyciągnięcie wniosków, ponieważ na trzecią odsłonę goście wyszli poniekąd odmienieni, a właściwie to wrócili do swojej koszykówki.

Można było zauważyć determinację i zaangażowanie, co przełożyło się na kombinacyjne rozwiązania akcji, do których przyzwyczaili nas podopieczni trenera Mariusza Bacika. Wygrana w trzeciej ćwiartce 36:13 ustawiła dalsze losy tego spotkania, które przeszło pod pełną kontrolę Niebiesko-czerwonych. W ostatniej kwarcie swoją szansę otrzymała bytomska młodzież, a mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Marcina Salamonika i spółki.

Poloniści punktowali następująco: Bogdanowicz 22 (4x3pkt i 8 zbiórek), Salamonik 16, Daszke 14, Jurczyński 9, Dusiło 8 (7 zbiórek), Respondek 6, Jagoda 4, Nowakowski 3, Suwała 2.

MCKS Czeladź 72:97 BS Polonia Bytom
(21:17, 17:22, 13:36, 21:22)

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego BS Polonia Bytom zmierzy się na Skarpie z GTK Sordrew AZS II Gliwice. Ten mecz odbędzie się 26 marca o godzinie 19:00.