Wydrukuj tę stronę
piątek, 04 marzec 2022 19:34

Polonia znów ponad 100, tym razem przeciwko Częstochowie

BS Polonia Bytom pokonała u siebie AZS Częstochowę wynikiem 119:52, w ramach 27. kolejki sezonu 2021/22 II Ligi Koszykówki Mężczyzn.

Zwycięstwo numer 25 stało się faktem, a po raz 14. w sezonie zostało odniesione przy ponad stupunktowej zdobyczy podopiecznych trenera Mariusza Bacika. Mecz nie miał większej historii, bo Polonia przez dokładnie 39 minut i 47 sekund była na prowadzeniu, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Widać było, że gospodarze zagrali na swoich optymalnych obrotach i wysokim poziomie koncentracji, z czym ostatnimi czasy miewali problemy w konfrontacjach z teoretycznie słabszymi przeciwnikami.

Niebiesko-czerwoni wygrali wszystkie kwarty, a w ostatniej pozwolili Częstochowianom rzucić jedynie cztery oczka przy trzydziestu swoich. Aż jedenastu zawodników z meczowej dwunastki dołożyło swoją cegiełkę w tym spotkaniu, a szanse pokazania się dostała bytomska młodzież, czyli półfinaliści Mistrzostw Polski U19. Piątka juniorów zdobyła łącznie 27 punktów. Aż pięciu Polonistów zanotowało dwucyfrową zdobycz: Daszke 19 (5 asyst), Bogdanowicz 19 (4x3pkt, 5 zbiórek), Salamonik 18 (10 zbiórek, 5 asyst), Jagoda 14 pkt (8 zbiórek), Jurczyński 12, Respondek 8, Nowakowski 8, Suwała 8, Dąbek 6 (6 asyst), Dusiło 4, Podulka 3.

BS Polonia Bytom 119:52 AZS Częstochowa
(33:14, 25:15, 31:19, 30:4)

W następnej kolejce Polonia pojedzie do Katowic, gdzie zmierzy się z miejscowym AZS AWF Romus Mickiewiczem. Ten mecz został przełożony z 12.03 na 16.03, a rozpocznie się o godzinie 18:30.