Wydrukuj tę stronę
sobota, 08 styczeń 2022 21:20

Poloniści skutecznie zrewanżowali się Cracovii

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali u siebie KS Cracovię Yabimo MG13 Kraków wynikiem 83:64. Było to spotkanie w ramach 17. kolejki sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn.

Zadanie wykonane! Podopieczni Mariusza Bacika odegrali się Krakowianom za porażkę z początku trwających rozgrywek. Mecz jednak nie był jednak tak zero-jedynkowy, jak samo osiągnięcie założonego celu, ponieważ dopiero w czwartej kwarcie wszyscy zwolennicy Polonii odetchnęli z ulgą w obawach o wynik końcowy. Trzeba oddać rywalowi, że dzielnie trzymali w napięciu Niebiesko-czerwonych aż kilku minut przed ostatnim gwizdkiem.

Szukając przyczyn, z powodu których mecz nie był w pełni rozstrzygnięty przez niemal 35 minut, należy spojrzeć w statystyki, gdzie można zauważyć, że Poloniści borykali się z gorszą dyspozycją w ofensywie. Piłka wyjątkowo często niefortunnie wykręcała się z obręczy, przez co gospodarze mieli zaledwie 36% skuteczności w rzutach za dwa. Nie zawiodła jednak jedna z ich najsilniejszych broni, czyli rzuty zza łuku. Tutaj efektywność na poziomie blisko 47% była decydującym czynnikiem w tym, jakże ważnym zwycięstwie. Tutaj należy wspomnieć Pawła Bogdanowicza, który trafił 4 z 6 prób, ponadto zanotował 10 zbiórek i 4 asysty, co zakwalifikowało się na double-double.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Salamonik 17 (8 zbiórek), Jurczyński 16, Bogdanowicz 15, Dąbek 10, Deja 9, Daszke 7, Piechowicz 6, Jagoda 3.

BS Polonia Bytom 83:64 KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków
(25:14, 19:17, 15:17, 24:16)

W ramach następnej serii spotkań BS Polonia Bytom wybierze się do Przemyśla, gdzie 15 stycznia zmierzy się z miejscowymi Niedźwiadkami.