Wydrukuj tę stronę
niedziela, 31 październik 2021 15:27

Szymon Daszke: w ofensywie mecz przebiegł po naszej myśli

"Wojenny kurz" na Skarpie już powoli opadł po wygranym meczu BS Polonii Bytom z Basket Hills Bielsko-Białą, pora więc chłodnym okiem spojrzeć na jego przebieg. W zwycięstwie 112:101 autorem 21 punktów (w tym pięciu trójek) był Szymon Daszke, powracający po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją. Trzeba przyznać, że nasz rozgrywający wrócił na 100%, a o samym starciu z naszym sobotnim przeciwnikiem wypowiedział się następująco:

Mecz od początku przebiegał po naszej myśli jeśli chodzi o grę w ofensywie. Trafiliśmy 16/26 rzutów za 3 w pierwszej połowie, co dawało dużą swobodę, lecz ciężko nam było zatrzymać podstawowych zawodników Bielska-Białej, przez co nie mogliśmy odskoczyć na bezpieczną przewagę punktową. W III kwarcie mieliśmy problem ze skutecznością, pozwalając rywalom na objęcie prowadzenia w spotkaniu. Po zmianie założeń defensywnych w szeregach rywala pojawiło się trochę zamieszania, co pozwoliło nam wrócić do meczu i wypracować przewagę, która zapewniła nam kontrolę w meczu do końcowego gwizdka. Od wtorku koncentrujemy się na sobotnim meczu z MKS II Dąbrową Górniczą, a na pewno nie będzie to spacerek.