Wydrukuj tę stronę
sobota, 30 październik 2021 18:48

Polonia zwycięska w "strzelaninie" na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom, w ramach 7. kolejki sezonu 2021/22 II Ligi Mężczyzn, pokonali u siebie drużynę Basket Hills Bielsko-Biała, wynikiem 112:101!

W sobotni wieczór na Skarpie zaistniały wszystkie niezbędne okoliczności, aby móc to spotkanie nazwać meczem na szczycie. Fenomenalna gra w ofensywie z obu stron, dramaturgia i niesamowite emocje do ostatniego gwizdka. Już pierwsza kwarta, w której padły aż 64 punkty, zapowiedziała niecodzienne, koszykarskie widowisko. Bez wątpienia było to starcie, w którym obie ekipy nieco oszczędzały swoje siły w obronie, aby następnie móc prześcigać się w różnego rodzaju rozwiązaniach ofensywnych, stąd miało miejsce dość rzadkie zjawisko jak na realia polskiej koszykówki, a mianowicie zarówno gospodarze jak i goście osiągnęli trzycyfrową zdobycz punktową.

Pierwsza połowa spotkania była istną wymianą ciosów, ze wskazaniem na Polonistów, którzy zdobyli w niej 62 oczka, trafiając 16 "trójek" na 26 rzutów i schodzili do szatni z ośmioma punktami zaliczki przed zmianą stron. W trzeciej kwarcie w szeregach Mariusza Bacika dało się zauważyć przestój, co bezlitośnie wykorzystali gracze z Bielska-Białej, wysuwając się na siedmiopunktowe prowadzenie. Niebiesko-czerwoni jednak wzięli się w garść i w ostatniej ćwiartce ponownie dali popis na parkiecie, odrabiając stratę i wychodząc na bezpieczny dystans punktowy, który obronili aż do samego końca.

Wśród Polonistów prym wiodła trójka Salamonik, Jurczyński, Daszke, czyli autorzy kolejno 25, 23 i 21 punktów. Razem zdobyli ich 69, między innymi poprzez sumę 16 celnych rzutów "za trzy". Próby zza łuku były tego dnia najmocniejszą bronią Bytomian, gdyż aż 22 z 43 były celne, co daje ponadprzeciętną skuteczność 51%. Chęć podkreślenia tego, jak efektywnie Poloniści dzielili się ze sobą piłką, najlepiej odda liczba zanotowanych 30 asyst.

Punktowali: Salamonik 25 (12 zbiórek, 5 asyst), Jurczyński 23 (5 asyst), Daszke 21 (5 asyst), Jagoda 11, Dąbek 10, Piechowicz 10 (8 asyst), Bogdanowicz 6, Dusiło 3, Bączyński 3.

Wartym zwrócenia uwagi faktem, jest pojawienie się ponownie na parkiecie drugoligowym Adama Bączyńskiego, który wspomógł Niebiesko-czerwonych w tym niezmiernie ważnym meczu.

W kolejnej serii spotkań BS Polonia Bytom pojedzie do Dąbrowy Górniczej, gdzie zmierzy się z drugim zespołem miejscowego MKSu. Ten mecz odbędzie się 6 listopada o godzinie 13:00.