wtorek, 19 październik 2021 07:32

Grupy młodzieżowe U19 przegrały swoje mecze ligowe

Drużyny młodzieżowe BS Polonii Bytom z grup juniorek i juniorów starszych U19 niestety musiały uznać wyższość rywali w swoich spotkaniach ligowych 18 października. Kobiety przegrały z Katowicami, a Mężczyźni z Rybnikiem.

Żeńska ekipa Niebiesko-czerwonych rozegrała drugie z czterech spotkań z MKS MOS Katowice. W Hali OSIR przy ulicy Kosynierów widać było, że podopieczne trenerki Anny Banaszczak czuły się dużo pewniej, niż w pierwszym starciu, bo zdobyły ponad 20 punktów więcej. Gospodyniom nie można odmówić walki i zaangażowania. Mimo stałego naporu katowiczanek, miały kilka "zrywów", dzięki którym próbowały niwelować stratę, kończąc skutecznie kilka akcji z rzędu w ofensywie, głównie za sprawą Natalii Faber. Dowodem na to jest chociażby wygrana trzecia kwarta. Rywalki były jednak zbyt dobrze dysponowane tego dnia. Wysoka skuteczność na polu ataku dała im aż 91 oczek, co przeważyło szalę zwycięstwa na ich korzyść.

Zawodniczki BS Polonii Bytom punktowały następująco: Faber 21, Miedza 13, Mazur 9, Matysiak 8, Dosa 6, Górniak 4, Urbańczyk 4.

Kolejne spotkanie Polonistki U19 zagrają ponownie u siebie 8 listopada, o godzinie 18:15.

BS Polonia Bytom 65 : 91 MKS MOS Katowice
(17:28, 15:23, 21:20, 12:20)

W tym samym czasie w Hali na Skarpie grali nasi juniorzy starsi, których przeciwnikiem był zespół MKKS Rybnik. Niestety podzielili oni losy swoich koleżanek. Wynik 16:38 po pierwszej połowie delikatnie sugerował, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno w tym meczu. Po zmianie stron zawodnicy trenera Aleksandra Sędzika podjęli walkę, remisując trzecią kwartę, jednak przewaga gości była zbyt duża. Najbardziej dotkliwa była ich dobra dyspozycja strzelecka "zza łuku". W szeregach Polonii na wyróżnienie zasługuje Paweł Respondek, który dwojąc się i trojąc w ofensywie zanotował blisko 30 punktów.

Niebiesko-czerwoni punktowali: Respondek 28, Hosumbek 10, Suwała 8, Brandysiok 8, Dragon 4, Nowakowski 2, Greń 2.

W następnej kolejce 15 listopada, juniorzy starsi BS Polonii Bytom podejmą u siebie KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice II. Mecz ten odbędzie się na Skarpie, o godzinie 18:15.

BS Polonia Bytom 62 : 91 MKKS Rybnik
(10:24, 6:14, 23:23, 23:30)