Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 październik 2021 07:10

Zwycięstwo drużyny U19 na inaugurację sezonu

Drużyna Juniorów Starszych Akademii Koszykówki BS Polonii Bytom odniosła premierową wygraną w sezonie 2021/22, pokonując KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice II 81:49.

Grupa U19 jako pierwsza rozpoczęła zmagania wśród zespołów młodzieżowych BS Polonii Bytom. Wyjazd do Katowic na starcie inauguracyjne zakończyło się sukcesem podopiecznych trenera Aleksandra Sędzika. Już w I kwarcie można było zauważyć, która ekipa była bardziej zdeterminowana. Goście pozwolili gospodarzom zdobyć zaledwie sześć punktów na ich własnej hali, zdobywając dziewiętnaście. O ile dwie środkowe ćwiartki były już nieco bardziej wyrównane, to w ostatniej odsłonie bytomska młodzież przypieczętowała swoje zwycięstwo wynikiem 31:14.

Aleksander Sędzik: Jestem bardzo zadowolony z naszego pierwszego meczu. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania od początku do końca, a wyniki pierwszej i ostatniej kwarty tylko to potwierdzają.

Młodzi Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Respondek 20, Suwała 17, Bidiuk 13, Brandysiok 11, Hosumbek 8, Dragon 7, Greń 3, Pakura 2.

W drugiej kolejce młodzi Poloniści pojadą do Dąbrowy Górniczej, gdzie zmierzą się 11 października z miejscowym MKSem.