piątek, 03 marzec 2023 12:22

Poloniści zmierzą się z Kociewskimi Diabłami na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom 4 marca podejmą u siebie drużynę SKS Starogard Gdański, w ramach 29. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Terminarz w trwających rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy jest ułożony tak, że każdy nasz przeciwnik kolejkę wcześniej mierzy się z HydroTruckiem. Na 8 zwycięstw, które odnieśliśmy, w 4 przypadkach pokonywaliśmy drużynę, która w poprzedniej serii spotkań wygrywała z Radomiem, a następnie przegrywała w Bytomiu. Tak było w przypadku Tychów, WKK Wrocław, Politechniki Opolskiej i Turowa Zgorzelec.

Wiadomo, że są to tylko statystyki, ale biorąc pod uwagę, że drużyna HydroTrucka ma tylko 8 porażek, to teoretycznie co drugi taki mecz wygrywaliśmy. Mając w perspektywie starcie z Kociewskimi Diabłami, warto zauważyć, że w minioną środę 1 marca Starogard Gdański pokonał Radom wynikiem 82:76 i zapewne jest już w drodze na Śląsk. Okoliczności do powtórzenia tego ciągu wydarzeń są jak najbardziej sprzyjające Niebiesko-czerwonym.

Patrząc na fakty, to SKS będzie w tym starciu faworytem, jako drużyna plasująca się na 5. miejscu w tabeli, z bilansem 18 zwycięstw i 10 porażek. Jeśli chodzi o ich wyjazdowe rezultaty, to raz wygrywają, raz przegrywają, legitymując się 8 wygranymi i 7 przegranymi. 4 z 5 ich ostatnich meczów poza domem kończyło się dogrywką, z których trzykrotnie wychodzili cało z opresji.

Niekwestionowanym liderem Diabłów z Kociewia jest Filip Małgorzaciak, czyli rzucający, notujący średnio 19 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty na mecz. Poza nim trener Kamil Sadowski ma do dyspozycji jeszcze kilku bardzo groźnych zawodników, posiadających bardzo szeroki wachlarz zagrań, takich jak Motylewski, Czerlonko, Lis, Janiak, a także amerykański rozgrywający Daniel Venzant.

Ostatnie wyniki SKS Starogardu Gdańskiego wyglądają następująco:

  • SKS Starogard Gdański 71 : 78 Sensation Kotwica Kołobrzeg
  • Dziki Warszawa 81 : 75 SKS Starogard Gdański
  • SKS Starogard Gdański 82 : 76 HydroTruck Radom

BS Polonia Bytom zagra z SKS Starogard Gdański 4 marca o godzinie 18:00 w Hali "na Skarpie" przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o biletach dostępne są TUTAJ.