piątek, 24 luty 2023 10:23

Bezpośrednie starcie w walce o utrzymanie: Polonia kontra Turów

Koszykarze BS Polonii Bytom 25 lutego podejmą u siebie PGE Turów Zgorzelec w ramach 27. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

W sobotni wieczór na Skarpie spotkają się dwie drużyny, które znajdują się obecnie w strefie spadkowej zaplecza ekstraklasy, a które za wszelką cenę zrobią wszystko, aby się z niej wydostać. Poloniści boleśnie wspominają wyjazd do Zgorzelca jesienią, gdzie przegrali różnicą 17 punktów, więc we własnej hali mają coś do udowodnienia, nie tylko w kontekście rywalizacji o pierwszoligowy byt, ale także potwierdzenia, że tamten mecz był wypadkiem przy pracy.

Z perspektywy Niebiesko-czerwonych zadania na pewno nie ułatwia ostatnia, dotkliwa porażka po dogrywce z Polonią Warszawa, ale także fakt, że Turów sensacyjnie odprawił z kwitkiem HydroTruck Radom, pokonując w poprzedniej kolejce wicelidera jednym punktem na własnym parkiecie.

Polonia i Turów to sąsiedzi w tabeli, zajmujący kolejno 16. i 17. miejsce. Obie ekipy mają identyczny bilans, czyli 7 zwycięstw i 19 porażek, a także bardzo podobne statystyki, w których zauważalną przewagę Poloniści mają jedynie w rywalizacji na deskach.

Jeśli chodzi o liderów ze Zgorzelca, to na czele klasyfikacji punktowej znajduje się Szymon Pawlak, zdobywający 15 oczek na mecz, a wspomagają go Jakóbczyk, Adamczyk i Pruefer ze średnimi dorobkami 13, 11 i 10 punktów.

Ostatnie wyniki PGE Turowa Zgorzelec prezentują się następująco:

  • PGE Turów Zgorzelec 72 : 79 Sensation Kotwica Kołobrzeg
  • Dziki Warszawa 82 : 64 PGE Turów Zgorzelec
  • PGE Turów Zgorzelec 87 : 86 HydroTruck Radom

BS Polonia Bytom zagra z PGE Turowem Zgorzelec 25 lutego o godzinie 18:00 w Hali "na Skarpie" przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o biletach dostępne są TUTAJ.