piątek, 10 luty 2023 10:48

BS Polonia Bytom kontra Politechnika Opolska na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom 11 lutego podejmą u siebie drużynę AZS Weegree Politechniki Opolskiej w 25. kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Kolejną serię, tym razem trzech domowych spotkań, Poloniści rozpoczną od starcia z zespołem Politechniki Opolskiej. Następnie tydzień później zmierzą się warszawską Polonią, a za dwa tygodnie z PGE Turowem Zgorzelec. Idąc po kolei, AZS Weegree to drużyna, która dość niemrawo rozpoczęła trwające rozgrywki, na pewno nie na miarę swojego potencjału, bo od bilansu 3-6. Czas jednak działa na korzyść Opolan, gdyż w poprzednich 10 spotkaniach odnieśli 8 zwycięstw i tylko 2 porażki.

Goście mają swoją specyfikę, bo gdyby porównać ich mecze domowe i wyjazdowe, to mogłoby się wydawać, że są to dwie inne ekipy. Doskonałym przykładem na to są ich dwie ostatnio rozegrane kolejki. W 23. serii spotkań dostali blisko 50 punktowe, przysłowiowe lanie od Dzików w Warszawie, a wszystko po to, aby 3 dni później pokonać na własnym parkiecie przeciwnika również z czołówki tabeli, a konkretnie lidera HydroTruck Radom 84:82. Dodatkowo są jedną z dwóch drużyn, które we własnej hali przegrały zaledwie raz.

Politechnika plasuje się na siódmym, premiowanym awansem do fazy play-off miejscu, z bilansem 14 wygranych i 10 porażek. Na wyjeździe grali do tej pory 12 razy, z czego zwycięsko wychodzili tylko trzykrotnie.

Liderami Opola są doświadczeni Adam Kaczmarzyk i Hubert Pabian, obaj uzdolnieni strzelecko. Tuż za nimi znajdują się wszechstronni rozgrywający Jakub Kobel i Michał Kroczak. Ogółem, AZS ma w rotacji 10 zawodników, którzy spędzają regularnie przynajmniej kilkanaście minut na parkiecie, co świadczy o szerokiej rotacji.

Ostatnie wyniki AZS Weegree Politechniki Opolskiej prezentują się następująco:

  • Weegree AZS Politechnika Opolska 85 : 69 Sensation Kotwica Kołobrzeg
  • Dziki Warszawa 97 : 50 Weegree AZS Politechnika Opolska
  • Weegree AZS Politechnika Opolska 84 : 82 HydroTruck Radom

Poloniści zmierzą się z AZS Weegree Politechniką Opolską 11 lutego o godzinie 18:00, w Hali "na Skarpie" przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o biletach dostępne są TUTAJ.