wtorek, 07 luty 2023 11:48

Polonia zagra na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych

Koszykarze BS Polonii Bytom 8 lutego zmierzą się w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem Trans.eu Zamek Książ, w ramach 24. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

W wyjazdowym starciu Polonii z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych status faworyta jednej z drużyn nasuwa się sam. Mowa tutaj oczywiście o gospodarzach, którzy są jedną z dwóch drużyn na zapleczu ekstraklasy, które zaledwie raz zaznały goryczy porażki na własnym parkiecie, obok AZS Weegree Politechniki Opolskiej. Poza nią, Górnicy odnotowali dziesięć zwycięstw w Wałbrzychu, a łącznie legitymują się bilansem 17-6, co daje im obecnie 3. miejsce w tabeli.

Zarówno bytomianie jak i ich rywale wygrali swoje ostatnie ligowe mecze, jednak z tą różnicą, że Ci pierwsi pokonali ostatnią drużynę w stawce z Lublina, a drudzy lidera tabeli z Radomia. Dodatkowo, środowi gospodarze są na fali czterech zwycięstw z rzędu. Ostatni mecz przegrali w Krośnie 93:95, gdzie Polonia pokonała Miasto Szkła Krosno 12 oczkami.

Pierwszy mecz między tymi ekipami w Bytomiu zakończył się 20 punktowym zwycięstwem Górnika. Nie jest to wygodny rywal dla trenera Mariusza Bacika i jego podopiecznych, gdyż bazuje na stwarzaniu zagrożenia podkoszowego i ewentualnego rozrzucenia piłki na obwód. Wałbrzych wzmocnił swoje szeregi Amerykaninem Arinze Chidomem, który zdobywa średnio 15 oczek i blisko 10 zbiórek, oraz Michałem Sitnikiem notującym 9 punktów.

Ostatnie wyniki Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych prezentują się następująco:

  • Sensation Kotwica Kołobrzeg 72 : 85 Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych
  • Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 57 : 45 Dziki Warszawa
  • HydroTruck Radom 70 : 77 Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych podejmie BS Polonię Bytom 8 lutego o godzinie 18:00. Mecz odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój, przy ulicy Ratuszowej 6 w Wałbrzychu.