niedziela, 29 styczeń 2023 11:37

Mariusz Bacik: Jestem dumny z chłopaków, bo tak przegrywać to nie wstyd

Po porażce BS Polonii Bytom 76:79 w meczu wyjazdowym z AZS AGH Kraków odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli standardowo trener Mariusz Bacik, a także zawodnik Dominik Krakowiak. Obaj podsumowali to spotkanie w następujących słowach:

Mariusz Bacik: Na wstępie gratulacje dla drużyny z Krakowa za odniesienie kolejnego zwycięstwa. Mogę powiedzieć o tym meczu, że zagraliśmy niezłe spotkanie. Nie chcę powiedzieć, że wybitne bo do tego było daleko. Wiedzieliśmy od samego początku, że będzie to nerwowy mecz walki i taki też on był. Myślę, że kibice, którzy licznie wypełnili halę byli zadowoleni i im się podobało. Nam finalnie się ten wynik nie podoba i jest niezadowalający. Ale takie jest życie, że ktoś musi przegrać, żeby wygrać mógł ktoś. Jestem daleki od mówienia, że na wyniku zaważyła jedna czy dwie akcje, bo tych błędów z jednej i drugiej strony było kilka. Na koniec bardzo szczęśliwy rzut Michała Lisa, który pozwolił na wygraną Krakowa. Mimo wszystko, jestem dumny z mojej drużyny, co już przekazałem chłopakom w szatni. Chciałbym żebyśmy do końca rozgrywek walczyli z takim zaangażowaniem, jak dzisiaj tutaj w Krakowie. Nawet gdybyśmy mieli już nie wygrać żadnego meczu, to może to głupio zabrzmi, ale będę dumny z moich chłopaków, bo tak przegrywać to nie wstyd.

Dominik Krakowiak: To był naprawdę wyrównany mecz. Było dużo fizyczności, bo wiedzieliśmy gdzie przyjeżdżamy, i że AGH gra agresywnie. Nie mogliśmy się poddać, podjęliśmy rękawice do samego końca. Uważam, że zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Praktycznie cały mecz był na remisie i statystyki też to pokazują. Nie możemy zwalać porażki na ten ostatni rzut, bo w trakcie meczu nie wykorzystywaliśmy swoich szans. Niestety, ten jeden rzut celny mniej i wyjeżdżamy z Krakowa z jednym punktem. Gratulacje dla AGH za zwycięstwo. Dziękujemy naszym kibicom, że przybyli do Krakowa tak licznie. Mamy nadzieje, że ta porażka będzie dla nas lekcją i przykładem na to, że taka agresywna gra może przynieść nam zwycięstwa.