wtorek, 17 styczeń 2023 10:55

Poloniści zagrają "mecz za 4 punkty" z Enea Basket Poznań

Koszykarze BS Polonii Bytom 18 stycznia podejmą u siebie Enea Basket Poznań, w ramach 20. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2022/23.

Na tym etapie sezonu i w obecnej sytuacji trenera Mariusza Bacika i jego podopiecznych, każdy mecz będzie traktowany jako ten najważniejszy w sezonie. Po trzech niepowodzeniach w nowym roku, Poloniści zmierzą się z innym beniaminkiem, czyli Eneą Basketem Poznań, który ostatni mecz wygrał 20 listopada i kontynuuje niechlubną serię ośmiu porażek z rzędu. Warto jednak odnotować, że ich ostatnie mecze z Dzikami Warszawa czy też HydroTruckiem Radom kończyły się tylko jednocyfrowymi różnicami punktowymi.

Poznaniacy są również w nieciekawym położeniu, patrząc na układ tabeli, ponieważ znajdują się na pierwszym, bezpiecznym miejscu, czyli zajmują 15. lokatę. Ich bilans to 6 zwycięstw i 13 porażek, z czego na wyjeździe triumfowali tylko raz, notując przy tym 8 przegranych. Oznacza to, że dla obu ekip, które spotkają się w środę na Skarpie, będzie to niezmiernie ważne starcie w perspektywie dalszej części trwającej kampanii i walki o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

W pierwszym meczu tego sezonu w Poznaniu gospodarze zwyciężyli 83:71, jednak w połowie III kwarty Niebiesko-czerwoni byli jeszcze na prowadzeniu. Patrząc jeszcze bardziej wstecz, z Basketem rywalizowaliśmy w półfinale play-off 2021/22 2. ligi o awans, lecz wtedy również ulegliśmy 0-2 w serii. Będzie to więc dobra okazja, aby poprawić bilans bezpośrednich spotkań z przeciwnikiem z Wielkopolski.

Liderami przyjezdnych jest trójka Tomaszewski, Dymała, Fraś, która średnio zdobywa dla swojej drużyny blisko 50 punktów, a każdy z nich jest w stanie zagrać spokojnie na poziomie powyżej 20 oczek.

Poznaniacy zazwyczaj zdobywają około 79 punktów, a tracą ich niespełna 77. Ostatnie mecze Enea Basketu zakończyły się następującymi wynikami:

BS Polonia Bytom zmierzy się u siebie z Enea Basket Poznań 18 stycznia o godzinie 19:00, w Hali "na Skarpie" przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o biletach i akredytacjach prasowych na ten mecz dostępne są TUTAJ.