piątek, 13 styczeń 2023 11:41

Polonia rozpocznie serię ważnych meczów od starcia z MKKS Żak Koszalin

Koszykarze BS Polonii Bytom 14 stycznia zmierzą się we własnej hali z MKKS Żak Koszalin, w ramach 19. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Wiadomym jest, że Poloniści myśląc o walce o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy muszą wyraźnie przeciwstawić się swoim nadchodzącym rywalom. O ile Dziki Warszawa i HydroTruck Radom, czyli drużyny ze ścisłej czołówki ligi, okazały się poza ich zasięgiem, tak kolejni rywale są niżej notowani w tabeli, ale jednak wciąż nad Polonią.

Pierwszym z nich będzie zespół z Koszalina, który na ten moment łapie się do ósemki z prawem gry w fazie play-off, bo zajmuje 7. lokatę. Ich bilans to 10 zwycięstw i 8 porażek, natomiast wyjazdowe rezultaty to 4 zwycięstwa i 5 porażek. W meczu pierwszej rundy pomiędzy tymi ekipami, podopieczni trenera Mariusza Bacika przegrali jako goście wynikiem 74:94. MKKS Żak w ostatnim czasie odniósł bardzo ważne zwycięstwo, mianowicie przyprawił o pierwszą porażkę na własnym parkiecie lidera, czyli pokonał na wyjeździe wspomniany wcześniej HydroTruck Radom 83:77.

Koszalinianie są obecnie najlepszą ofensywą w Suzuki 1. Lidze, bo zdobywają blisko 87 punktów na mecz, a tracą ich 85.2. Są też najskuteczniejsi w rzutach zza łuku, z których 37.6% znajduje drogę do kosza. Prawie najrzadziej w stawce mylą się z linii prób osobistych, osiągając skuteczność 73.2%.

Ostatnie rezultaty MKKS Żaka Koszalin prezentują się następująco:

  • MKKS Żak Koszalin 84 : 85 KKS Polonia Warszawa
  • HydroTruck Radom 77 : 83 MKKS Żak Koszalin
  • MKKS Żak Koszalin 94 : 84 PGE Turów Zgorzelec

Mecz BS Polonii Bytom z MKKS Żak Koszalin odbędzie się 14 stycznia, o godzinie 20:00 w Hali "na Skarpie" przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu Szombierkach. Informacje o sprzedaży biletów dostępne są TUTAJ.