sobota, 07 styczeń 2023 17:48

Lider Suzuki 1. Ligi przyjeżdża do Bytomia na starcie z Polonią

Koszykarze BS Polonii Bytom 8 stycznia podejmą u siebie drużynę HydroTruck Radom, w ramach 18. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Każda drużyna zagrała już z każdą w trwającej kampanii, a więc oznacza to, że mamy półmetek rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. 18. kolejka, to pierwsze mecze rewanżowe, a więc Poloniści zmierzą się z Radomiem, w którym przegrali swój inauguracyjny mecz wynikiem 91:99, po bardzo obiecującym spotkaniu. HydroTruck to aktualny lider tabeli Suzuki 1. Ligi z bilansem 14 zwycięstw i 3 porażek. Niespodziewanie przegrał on swoje dwa ostatnie mecze, kolejno z Żakiem Koszalin oraz Dzikami Warszawa. Ci drudzy, jak dobrze pamiętamy, wygrali również przed kilkoma dniami w Bytomiu.

W szeregach Radomian z biegiem tych 17 spotkań liderem okazał się być Amerykanin Kaheem Ransom, który już w meczu z Niebiesko-czerwonymi we wrześniu 2022 roku zdobył 38 punktów. Średnio na mecz zdobywa blisko 22 oczka. Trzeba przyznać, że niedzielni goście mają szeroki i bardzo wyrównany skład, w którym każdy zawodnik wnosi swoją wartość dodaną do gry całego zespołu. Zobaczymy w nim również Michała Sadło, czyli zawodnika, który z końcem listopada opuścił szeregi Polonii, dołączając właśnie do ekipy z Radomia

HydroTruck Radom przeciętnie zdobywa 85.5 punktów, a traci blisko o 10 mniej. W ostatnich meczach ich wyniki wyglądały następująco:

BS Polonia Bytom pokusi się o niespodziankę w domowym starciu z HydroTruckiem Radom, które odbędzie się 8 stycznia o godzinie 18:00, w Hali "na Skarpie", przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Informacje o sprzedaży biletów znajdziecie TUTAJ.