sobota, 17 grudzień 2022 22:16

Sensacja w wykonaniu Polonii w meczu z Kotwicą Kołobrzeg

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali na wyjeździe 83:75 Sensation Kotwicę Kołobrzeg w 16. kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn!

Wymarzone zakończenie 2022 roku dla podopiecznych trenera Mariusza Bacika i bytomskich kibiców. Czysto teoretycznie, w ostatnich dwóch spotkaniach to domowe starcie z rezerwami Śląska Wrocław miało być tym łatwiejszym, a do Kołobrzegu mieli jechać ze świadomością, że będzie to bardzo trudna przeprawa. Marek Piechowicz i spółka lubią jak widać wychodzić poza schematy, przypuszczenia czy symulacje wydarzeń i pokonali piątą drużynę zaplecza ekstraklasy na ich własnym parkiecie.

Faktem jest, że gospodarze z powodów zdrowotnych nie mogli skorzystać z dwóch podstawowych zawodników Washingtona i Śmigielskiego, ale w szeregach gości drobnej kontuzji nabawił się Sebastian Dąbek. Mimo wszystko, Kotwica rozpoczęła to spotkanie tak, jak wszyscy mogli się tego spodziewać, czyli pięcioma celnymi trójkami z rzędu. Polonia jednak szybko zareagowała i punktowo dotrzymywała kroku, aby zakończyć pierwszą kwartę z minimalnym prowadzeniem, jakim zakończyły się również druga i trzecia kwarta.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej ćwiartce, w której szczęście ewidentnie sprzyjało Polonistom, bo dwukrotnie lecąca piłka, ważąca trzy oczka, odbijała się od obręczy i w niecodzienny sposób znalazła drogę do siatki. Ten widok wyraźnie podciął skrzydła zawodnikom Kołobrzegu, którzy przez 3 minuty nie potrafili zdobyć punktów. W międzyczasie ich strata do bytomian urosła nawet do 14 oczek na nieco ponad dwie minuty do końca meczu i zdołali ją zmniejszyć tylko do 8 punktów, ku uciesze Polonistów, bo oznaczało to ich czwarte zwycięstwo w sezonie, w tym trzecie na wyjeździe.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Willis 22, Chrabota 16, Wieczorek 11, Szczepanik 10, Bogdanowicz 9, Piechowicz 9, Krakowiak 4, Jagoda 2

Sensation Kotwica Kołobrzeg 75 : 83 BS Polonia Bytom
23:24 | 17:19 | 19:19 | 16:21

Pierwszą część sezonu zasadniczego 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn bytomska drużyna zakończy pierwszym meczem w 2023 roku, a ich przeciwnikiem będzie ekipa Dzików Warszawa. To spotkanie odbędzie się w środę 4 stycznia, o godzinie 18:00 na Skarpie!