piątek, 18 listopad 2022 12:19

Domowe starcie Polonii z wiceliderem z Tychów

Koszykarze BS Polonii Bytom 19 listopada podejmą u siebie drużynę GKS Tychy w ramach 11. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Nie jest to łatwy czas dla trenera Mariusza Bacika i jego podopiecznych, jednak być może jest to niedobór atmosfery własnej hali i wsparcia bytomskich kibiców. W dziesięciu dotychczasowych spotkania zagrali oni bowiem jedynie dwukrotnie na Skarpie. Nadszedł czas na kolejne spotkanie w Hali "na Skarpie", w którym zmierzą się z wiceliderem tabeli zaplecza ekstraklasy, tyskim GKSem.

Nasi sobotni goście bardzo dobrze weszli w sezon, legitymując się bilansem ośmiu zwycięstw i dwóch porażek. Gdyby jednak spojrzeć na ich formę z ostatnich trzech tygodniu, to z trzech meczów zdołali zwyciężyć tylko jeden. Musieli uznać wyższość Sensation Kotwicy Kołobrzeg oraz Dzików Warszawa. Nie powinniśmy się jednak niczym sugerować, bo w myśl zasady "jesteś tak dobry, jak Twój ostatni mecz", to Tyszanie przysporzyli w nim o pierwszą porażkę w sezonie lidera rozgrywek, czyli HydroTruck Radom po bardzo zaciętej końcówce na własnym parkiecie.

Ostatnie spotkania GKS Tychy kończyły się następującymi wynikami:

  • GKS Tychy 73 : 82 Sensation Kotwica Kołobrzeg
  • Dziki Warszawa 90 : 83 GKS Tychy
  • GKS Tychy 98 : 96 HydroTruck Radom

Szczegółową analizę i opis charakterystyki w wykonaniu Adama Bączyńskiego znajdziecie TUTAJ.

Cały czas trwa przedsprzedaż biletów online na to spotkanie, a wejściówki możecie nabyć TUTAJ. Przypominamy, że ten mecz będzie stał pod hasłem "z szalikiem na derby", a będą one dostępne w trakcie sobotniego meczu w naszym sklepie kibica na hali w cenie 30 złotych.