piątek, 18 listopad 2022 11:32

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - GKS Tychy

W jedenastej kolejce zasadniczej części sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn Poloniści zmierzą się z drużyną GKS Tychy. Będzie to trzecie domowe spotkanie Polonistów na Skarpie, które odbędzie się 19 listopada, o godzinie 18:00. Sylwetce zespołu wicelidera przyjrzał się jak zwykle członek sztabu trenera Mariusza Bacika do spraw "skautingu" - Adam Bączyński.

Drużyna ze ścisłego topu ligi, wicelider i team, który całkowicie zasługuję na tę pozycję, na której obecnie się znajduje. W mojej opinii, to na ten moment sezonu najlepsza drużyna, której mecze się ogląda z wielką przyjemnością. Ekipa, gdzie każdy zawodnik przebywający na boisku jest zaangażowany w atak jak i w obronę. Bardzo sprawne przejście z obrony do ataku, świetne uruchomienie biegających zawodników, potrafią jednym podaniem otworzyć drogę do kosza i szanse na łatwe punkty. Mają drużynowo poukładaną grę, dobrze dzielą się piłką, szukają dogodnej pozycji do otwartego rzutu. Cechuje ich cierpliwość oraz ciągły ruch w ataku. 
 
Jeśli chodzi o indywidualności, to wśród Tyszan takowe nie istnieją, gdyż jest to zespół, w którym każdy z siedmiu zawodników ma średnią zdobycz punktową pomiędzy 10-14 oczek, a dodatkowo, co najmniej trzech jest w stanie zagrać ponad tą średnią. Na każdego trzeba uważać, nie można nikogo lekceważyć, i aby zwyciężyć to potrzeba 40 minut ponadprzeciętnego grania.
 
Trwa przedsprzedaż biletów na to spotkanie, a więcej informacji znajdziecie TUTAJ.