czwartek, 17 listopad 2022 14:15

Mariusz Bacik: Mamy świadomość tego, gdzie jesteśmy

Po przegranym przez BS Polonię Bytom 80:97 meczu wyjazdowym z PGE Turowem Zgorzelec odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli standardowo trener Mariusz Bacik oraz Tomasz Deja. Obaj podsumowali to spotkanie w następujących słowach:

Mariusz Bacik - Chciałbym rozpocząć od gratulacji dla drużyny Turowa Zgorzelec. Mamy świadomość wagi i rangi tego meczu. Mamy świadomość tego, gdzie jesteśmy. Z jednym zwycięstwem prawie zamykamy tabelę. Turów nam w tym momencie odskoczył. Nie tylko sam wynik mnie martwi, ale i postawa moich niektórych zawodników bardzo mnie dzisiaj rozczarowała. Mówiliśmy sobie, że tylko zaangażowaniem i agresywną... nie brutalną, ale agresywną grą mogliśmy stawić tutaj czoła gospodarzom, niestety nie wszyscy podołali temu zadaniu i to mnie bardzo smuci. To trudny wieczór dla mnie i dla mojej drużyny, ale następny mecz już za 3 dni, czyli kolejna okazja, aby na własnym parkiecie powalczyć o zwycięstwo i poprawić sobie humory.

Tomasz Deja - Gratulacje dla drużyny ze Zgorzelca za zwycięstwo i walkę do samego końca. Trudno coś powiedzieć po takim meczu i w jakiś sposób go podsumować... na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę różnicą 17 punktów w tym meczu. Tak jak wspomniał trener, zabrakło nam charakteru w pewnym momencie, bo do przerwy mecz był wyrównany i graliśmy "na styku", a w drugą połowę zaczęliśmy od niewymuszonych strat, ale i daliśmy sobie rzucić kilka trójek i wynik wygląda, tak jak wygląda. Na pewno nie jesteśmy z niego zadowoleni, tak jak i z miejsca w tabeli. W dalszym ciągu szukamy w szans na zwycięstwo.