poniedziałek, 14 listopad 2022 12:43

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - PGE Turów Zgorzelec

W dziesiątej kolejce zasadniczej części sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn Poloniści zmierzą się z drużyną PGE Turowa Zgorzelec. Będzie to ósme wyjazdowe spotkanie podopiecznych trenera Mariusza Bacika, które odbędzie się 16 listopada, o godzinie 17:00. Sylwetce zespołu ze stolicy przyjrzał się jak zwykle członek sztabu trenera Mariusza Bacika do spraw "skautingu" - Adam Bączyński.

Charakteryzują się dobrą grą z kontry, w której szukają łatwych zdobyczy punktowych. Bardzo sprawnie przechodzą do szybkiego ataku. W grze drużynowej szukają swoich strzelców (Jakóbczyk, Pawlak, Bochno). Opierają się w dużej mierze na zawodnikach obwodowych, którzy rzucają, bądź kreują pozycje dla innych, w tym wysokich. Potrafią zaskoczyć rywali swoją obroną, starając się wybijać z rytmu drużynę atakującą. Dodatkowo bronią długimi fragmentami na całym boisku, starając się opóźniać akcje rywali i zabierać czas na ustawienie ataku.

Maja ku temu wartościowych obrońców w postaci niskich zawodników (Samolak, Jędrzejewski czy Wąsowicz). Każdy z rozgrywających ma inną charakterystykę gry. To daje trenerowi komfort, w postaci możliwości dostosowania stylu gry pod daną drużynę, z którą przychodzi im rywalizować. Cała trójka dobrze penetruje, nieźle dzielą się piłką i mają potencjał rzutowy. Strzelcy, którym nie wolno zostawiać miejsca to Jakóbczyk, Pawlak i Bochno. Każdy z nich jest niesamowicie groźny w ataku. Pod koszem zobaczymy Pruefera czy też Adamczyka, gdzie Pruefer operuje w pobliżu kosza, natomiast Adamczyk sprawdza się dalej od kosza, grożąc rzutem również z dystansu.