niedziela, 13 listopad 2022 11:42

Mariusz Bacik: Mimo wszystko, widzę coraz więcej pozytywów

Po meczu 9. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn, przegranym przez Polonistów ze swoimi imiennikami z Warszawy 75:85, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli trener Mariusz Bacik oraz nasz rozgrywający, Patryk Wieczorek. Oboje następująco podsumowali to spotkanie:

Mariusz Bacik: Przede wszystkim gratulacje dla drużyny z Warszawa i trenera Kierlewicza, który jest moim przyjacielem. Nie wiem czy to jakieś fatum, ale po raz kolejny mierzymy się z drużyną, która (nikomu nie umniejszając) w dotychczasowych meczach trafia za trzy ze skutecznością poniżej 30%, a w meczu nami osiąga ponad 40%. Nie twierdzę, że był to główny czynnik i powód tej porażki, ale trójki wpadały przeciwnikowi w ważnych momentach. Tak naprawdę zabrakło z naszej strony odpowiedzi w postaci 2-3 celnych rzutów więcej, aby móc wziąć ten mecz. Mimo wszystko, widzę coraz więcej pozytywów w naszej grze. Nie martwię się już o zaangażowanie i wygląda to coraz lepiej.

Patryk Wieczorek: Dobrze rozpoczęliśmy, bo kontrolowaliśmy mecz w pierwszej połowie, jednak na półmetku gospodarze nas dogonili i przegonili, a my nie byliśmy w stanie ponownie dojść ich punktowo, trzymając się cały czas 2-4 punkty za nimi. W końcówce Warszawa trafiła nam dwie podcinające skrzydła trójki, na które my nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Tym razem się nie udało, ale widać, że jesteśmy coraz bliżej. Nie opuszczamy głów i jedziemy w środę powalczyć w Zgorzelcu.