sobota, 12 listopad 2022 23:10

Warszawska Polonia górą w starciu z bytomską

Koszykarze BS Polonii Bytom ulegli na wyjeździe KKS Polonii Warszawa 75:85, w ramach 9. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

W konfrontacji obu Polonii na zapleczu ekstraklasy, to ta ze stolicy naszego kraju okazała się lepsza, choć przebieg meczu pozostawiał tę kwestię otwartą aż do ostatnich minut starcia w warszawskiej Hali Koło. W pierwszej połowie to bytomianie przejęli inicjatywę i wygrywali różnicą 6-8 oczek przez 11 i pół minuty. W szeregach Niebiesko-czerwonych ofensywny prym wiódł wówczas Michał Chrabota, który zanotował w tym meczu double-double (28 punktów i 10 zbiórek).

Po zmianie stron to gospodarze wyszli na prowadzenie, jednak podopieczni trenera Mariusza Bacika nie odstępowali ich na krok i utrzymywali kontrolowany dystans. Na 6 minut i 24 sekundy do końca spotkania na tablicy wyników można było dostrzec 2 oczka różnicy na korzyść stołecznej ekipy. W tamtym momencie coś zacięło się po stronie gości i ten fragment do końcowego gwizdka przegraliśmy wynikiem 6:14, a ostateczna różnica wyniosła 10 punktów.

Po raz kolejny, drużyna która w swoich poprzednich spotkaniach tego sezonu średnio nie przekraczała 30% skuteczności rzutów za 3 punkty, w meczu z Polonią Bytom odblokowuje się i trafia ponad 40% swoich prób zza łuku, które znajdowały drogę do siatki na obręczach w kluczowych momentach, szczególnie w końcówce IV kwarty. Jest to dotkliwe tym bardziej, że jako drużyna popełniliśmy o sześć strat mniej niż przeciwnicy. Tym razem zawiodła nas skuteczność - 42% z gry.

Niebiesko-czerwoni punktowali następująco: Chrabota 28, Bogdanowicz 13, Szczepanik 11, Dąbek 7, Sadło 7, Wieczorek 6, Jagoda 3.

KKS Polonia Warszawa 85 : 75 BS Polonia Bytom
16:20 | 26:22 | 2
4:20 | 19:13

W 10. kolejce BS Polonia Bytom pojedzie do Zgorzelca, gdzie 16 listopada zmierzy się z miejscowym PGE Turowem, natomiast już 19 listopada powrócą na Skarpę, podejmując u siebie GKS Tychy. Przedsprzedaż biletów na to spotkanie już trwa. Więcej informacji TUTAJ!