piątek, 11 listopad 2022 14:56

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - Polonia Warszawa

W dziewiątej kolejce zasadniczej części sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn Poloniści zmierzą się z naszą warszawską imienniczką, czyli Polonią Warszawa. Będzie to siódme wyjazdowe spotkanie podopiecznych trenera Mariusza Bacika, które odbędzie się 12 listopada, o godzinie 20:00. Sylwetce zespołu ze stolicy przyjrzał się jak zwykle członek sztabu trenera Mariusza Bacika do spraw "skautingu" - Adam Bączyński.

"To zespół grający drużynowo, dobrze dzielący się piłką, zachowujący balans w ataku pomiędzy grą z obwodu, a grą pod koszem (low post). Na ten moment jest to najbardziej nieskuteczna drużyna ligi oraz z najmniejsza ilością celnych rzutów. To jednak tylko czysta teoria i na pewno nie warto się tym zbytnio sugerować, gdyż każdy mecz to inna historia. "Czarne Koszule" w tym sezonie grają falami. Potrafią zagrać świetna kwartę, prowadzić w meczu kilkunastoma punktami, po czym następuje u nich przestój i nie "dowożą" tej przewagi, a w efekcie kończy się to porażką. Grożą rzutami z dystansu, głównie za sprawą Marcina Dutkiewicza i Patryka Pełki, którzy potrafią dziurawić kosz zza lini 6,75m raz za razem. Nie należy też zapominać o innych zawodnikach, bo zdecydowana większość potrafi celnie rzucać, mimo że w tym sezonie na pewno w tej statystyce też grają poniżej oczekiwań.

W składzie warszawiaków każdy może zaskoczyć i na każdego trzeba uważać. Podkoszowi to wspomniani Pełka - świetny strzelec z dystansu, dobra gra na zbiórce, oraz Adam Linowski - zawodnik z niezłym rzutem, dobrze grający do kosza oraz bardzo dobry obrońca. Damian Cechniak to najwyższy zawodnik gospodarzy sobotniego meczu, który operuje w trumnie i potrafi wykończyć akcje wsadem. Obwodowi to Michał Kierlewicz - uniwersalny zawodnik, potrafiący punktować, kreować i jest solidnym obrońcą. Marcin Wieluński czy też kontuzjowany Patryk Gospdodarek, którego obecność jest niewiadoma, to para rozgrywających, gdzie Gospodarek to bardzo szybki zawodnik, świetnie napędzający kontrę i bardzo dobrze penetrujący, Wieluński wyższy rozgrywajacy, z dobrą grą do kosza, potrafiący również zagrać low post. Dutkiewicz to bardzo doświadczony zawodnik, ograny na ekstraklasowych parkietach. Przede wszystkim świetny strzelec, którego nie można na centymetr spuścić z oczu, bo przy jego szybkim rzucie trudno będzie go zablokować."