piątek, 11 listopad 2022 12:36

Polonia kontra Polonia, czyli Warszawa vs. Bytom w ważnym meczu 1LM

Koszykarze BS Polonii Bytom 12 listopada zmierzą się na wyjeździe z Polonią Warszawa w ramach 9. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

To będzie jedno z tych spotkań, które ważą więcej niż inne, a wszystko przez to, że na chwilę obecną warszawska Polonia wydaje się być jednym z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Legitymuje się ona dokładnie takim samym bilansem jak podopieczni trenera Mariusza Bacika, czyli jedno zwycięstwo i siedem porażek. Na swojej hali zdołali pokonać Miasto Szkła Krosno, wynikiem 83:71. W tabeli obie ekipy zajmują 16. i 17. miejsca, a na korzyść Niebiesko-czerwonych przemawia lepszy bilans małych punktów.

Obie Polonie mają za sobą przegrane, ale bardzo obiecujące spotkania w ostatniej kolejce. Sobotni gospodarze przeciwstawili się bowiem liderowi, HydroTruckowi Radom, który potrzebował dogrywki, aby pokonać drużynę ze stolicy. Ostatecznie to staracie zakończyło się wynikiem 72:79. Natomiast bytomianie mieli na wyciągnięcie ręki zwycięstwo z AZS Weegree Politechniką Opolską, z którą jeszcze w IV kwarcie wygrywali pięcioma oczkami, jednak zabrakło im doświadczenia i zimnej krwi w końcówce, co przełożyło się na porażkę.

Ostatnie rezultaty Polonii Warszawa prezentują się następująco:

  • KKS Polonia Warszawa 74 : 82 Sensation Kotwica Kołobrzeg
  • Dziki Warszawa 76 : 58 KKS Polonia Warszawa
  • KKS Polonia Warszawa 72 : 79 HydroTruck Radom

Szczegółowa charakterystyka sylwetki rywala Adama Bączyńskiego pojawi się na kilka godzin przed meczem na naszej stronie. 

Starcie Polonistów z Bytomia i Warszawy odbędzie się 12 listopada o godzinie 20:00 w Hali Koło, przy ulicy Obozowej 60 w Warszawie. Trzymajcie kciuki z Niebiesko-czerwonych!