piątek, 04 listopad 2022 11:20

Poloniści jadą do Opola powalczyć z AZS Politechniką

Koszykarze BS Polonii Bytom 6 listopada zmierzą się na wyjeździe z AZS Weegree Politechniką Opolską w ramach 8. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Zarówno podopieczni trenera Mariusza Bacika, jak i zespół Politechniki nie rozpoczęli trwającej kampanii na zapleczu ekstraklasy zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. O ile Poloniści uczą się tej ligi i naszym celem jest pozostanie w niej, tak Opole było przedsezonowo typowane do górnej części stawki. Na tą chwilę bytomianie zajmują 16., a niedzielni gospodarze 13. miejsce w tabeli z bilansem 2 zwycięstw i 5 porażek.

Trzeba też jednak wziąć pod uwagę, że opolanie nie mieli do tej pory łatwych przeciwników, a mimo wszystko ich dwie wygrane padły w starciach z czołówką, czyli z Dzikami Warszawa, których przysporzyli o pierwszą porażkę w sezonie, a także z WKS Śląsk II Wrocław.

Wyniki ostatnich trzech spotkań AZS Weegree Politechniki Opolskiej prezentują się następująco:

  • Sensation Kotwica Kołobrzeg 83 : 67 Weegree AZS Politechnika Opolska
  • Weegree AZS Politechnika Opolska 70 : 54 Dziki Warszawa
  • HydroTruck Radom 72 : 68 Weegree AZS Politechnika Opolska

Pełny opis sylwetki najbliższego rywala BS Polonii Bytom według Adama Bączyńskiego przeczytacie TUTAJ.

Niebiesko-czerwoni powalczą z Politechniką Opolską 6 listopada w Hali Sportowej PO, przy ul. Prószkowska 76/9a w Opolu. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 18:00.