piątek, 04 listopad 2022 11:15

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - AZS Weegree Politechnika Opolska

W ósmej kolejce zasadniczej części sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn Poloniści zmierzą się z AZS Weegree Politechniką Opolską. Będzie to szóste wyjazdowe spotkanie podopiecznych trenera Mariusza Bacika, które odbędzie się 6 listopada, o godzinie 18:00. Sylwetce zespołu Politechniki przyjrzał się jak zwykle członek sztabu trenera Mariusza Bacika do spraw "skautingu" - Adam Bączyński.

Charakteryzują się bardzo sprawnym i szybkim przejściem z obrony do ataku. Dobrze kontrolują tempo gry, potrafią w odpowiednim momencie zagrać dłużej, bądź przyśpieszyć, w zależności od sytuacji meczowej. W ataku pozycyjnym grają cierpliwe - ruch piłki i szukanie siebie wzajemnie na parkiecie. Na ten moment ich skuteczność zawodzi, ale mają w swej "talii" zawodników, którzy mogą się odblokować i jako zespół wskoczyć na wyższy poziom. W obronie: stosują presję na zawodniku z piłką, nie stracili więcej niż 83 pkt w meczu w przeciągu 7 ostatnich starć, szczelna i agresywna obrona powoduje problem z ustawieniem akcji i dojściem do łatwych pozycji rzutowych.
 
Mają równy skład, w którym każdy z zawodników może być czarnym koniem. Żaden nie przekracza średnio progu 12pkt na mecz (Hubert Pabian ma równo 12). Liderami punktowymi są Pabian, Kowalczyk i Kobel. Ale tak jak wspomniałem wszyscy w szeregach trenera Roberta Skibniewskiego dokładają swoje cegiełki do zdobyczy drużynowej.
 
Hubert Pabian to leworęczny, doświadczony zawodnik z pozycji 4, który potrafi zdobywać punkty z każdego miejsca na boisku, świetny shooter. Jakub Kobel i Adam Skiba to rozgrywający, którzy świetnie kreują pozycje dla innych, mocno grają penetracją, dobrzy obrońcy. Skiba dodatkowo wprowadza świetną energię na parkiet. Obwód Opola jest zdominowany przez młodzieżowców. Michał Kroczak oraz Marcin Kowalczyk charakteryzują się świetnym rzutem z dystansu, dobrym bieganiem do ataku oraz mocnym defensem. Pod koszem będziemy walczyć z wspomnianym Pabianem, Michałem Jodłowskim, Kamilem Białachowskim oraz Marcelem Kapuścińskim. Pabian, Jodłowski i Kapuściński rażą rzutem z dystansu i nie wolno zostawiać zostawiać ich bez opieki obrońcy, a Białachowski to dobra energia, fizyczność i gra przodem do kosza.