poniedziałek, 31 październik 2022 14:54

Paweł Respondek: od samego wyjazdu z Bytomia wszyscy byliśmy mocno skoncentrowani

Koszykarze BS Polonii Bytom 30 października odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn, wygrywając w 6. kolejce z rezerwami MKS Start Lublin 115:55. Po meczu o podsumowanie poproszony został Paweł Respondek, czyli najmłodszy zawodnik Niebiesko-czerwonych, który zbiera swoje pierwsze doświadczenia na zapleczu ekstraklasy. W tym meczu na parkiecie spędził niemal 6 minut, w trakcie których zdobył 4 punkty, zanotował 3 asysty, wymusił faul, a także stracił i przechwycił po jednej piłce.

Od samego wyjazdu z Bytomia wszyscy byliśmy mocno skoncentrowani na meczu i mieliśmy jeden cel - zwycięstwo. Mecz przebiegał cały czas pod nasze dyktando, mimo słabszej pierwszej połowy z której na pewno nie jesteśmy zadowoleni w 100%. Po zmianie stron pokazaliśmy naszą siłę i determinację i udało nam się wywalczyć pierwsze, długo wyczekiwane zwycięstwo. Personalnie cieszy mnie szansa od trenera na kolejne minuty spędzone na boisku i zbieranie doświadczenia, mam nadzieję że wykorzystałem je najlepiej jak mogłem.

W 7. kolejce na zapleczu ekstraklasy BS Polonia Bytom podejmie u siebie Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, który przyjedzie na Skarpę 2 listopada i zmierzy się z gospodarzami o godzinie 16:00. Przedsprzedaż internetowa biletów na to spotkanie trwa TUTAJ, a stacjonarnie dostępne są one w siedzibie klubu przy Kolejowej 2a w Bytomiu oraz w dniu meczu, w kasie biletowej.