piątek, 28 październik 2022 12:34

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - Start II Lublin

W szóstej kolejce zasadniczej części sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn Poloniści zmierzą się ze Startem II Lublin. Będzie to piąte wyjazdowe spotkanie podopiecznych trenera Mariusza Bacika 30 października, o godzinie 14:00. Sylwetce rezerw ekstraklasowego zespołu Startu Lublin przyjrzał się jak zwykle członek sztabu trenera Mariusza Bacika do spraw "skautingu" - Adam Bączyński.

Lublin to młody zespół, którego głównym atutem jest wyjście do szybkiego ataku, i to jest coś, co trzeba powstrzymać, aby móc myśleć o zwycięstwie. Stawiają na krótkie akcje, mało rozbudowanych rozwiązań taktycznych, a poleganie głównie na pojedynkach 1 na1 i grze bez piłki. Najważniejsze zagrożenie stanowią zawodnicy obwodowi Startu. Mowa tu głównie o Norbercie Ziółko, bardzo dobrym strzelcu i niezłym zawodniku penetrującym. Wiktor Kępka to kolejny gracz, którego warto mieć na uwadze ze względu na jego wszechstronność, dobrą penetrację, niezłą grę bez piłki i umiejętności przymierzenia z dystansu, a dodatkowo jest dobrym obrońcą. Sebastian Walda to zawodnik grający zarówno jako niski skrzydłowy, jak i silny skrzydłowy, gdzie dobrze odnajduje się w grze pod koszem. To główne postacie, które zdobywają ponad polowe punktów zespołu. Jeśli chodzi o obronę to są zaangażowani jako zepsól i próbują różnych rozwiązań.

Możliwe jest, a patrząc na ekstraklasowy terminarz to nawet bardzo możliwe, że druga drużyna z Lublina zostanie zasilona kilkoma zawodnikami pierwszego składu z najwyższego szczebla rozgrywkowego. Miało to już miejsce w ich ostatnim meczu, przegranym z HydroTruck Radom różnicą 11 oczek. Wówczas trio Pelczar, Szymański i Krasuski zdobyli 65 na 89 punktów całego zespołu, a więc to również musimy mieć na uwadze.