środa, 19 październik 2022 14:47

Polonia z AGH Kraków zawalczą o pierwsze zwycięstwo w sezonie

Koszykarze BS Polonii Bytom 21 października o godzinie 18:00 w 5. kolejce sezonu 2022/23 Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmą u siebie drużynę AZS AGH Kraków.
 
Drużyna z Krakowa, podobnie jak my, nie cieszyła się jeszcze ze zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. Zespół AGH był w podobnych “tarapatach” w kampanii 2021/2022, gdzie jako beniaminek również pierwsze cztery mecze przegrał, po czym podnieśli się w 5. kolejce i od tamtej pory pięli się w górę tabeli, awansując do fazy play-off i na pewno byli jedną z rewelacji rozgrywek. Charakterystyczne dla drużyn trenera Wojciecha Bychawskiego są cechy wolicjonalne oraz przygotowanie motoryczne. Zaangażowanie w każdej sekundzie meczu, ambicja, pozytywna agresja, bez względu na wynik na tablicy, gra do końca meczu o jak najlepszy rezultat.
 
Ostatnie wyniki AZS AGH Kraków prezentują się następująco:
  • WKS Śląsk II Wrocław 72:52 AGH Kraków
  • AGH Kraków 81:92 Sensation Kotwica Kołobrzeg
  • Dziki Warszawa 77:64 AGH Kraków
  • AGH Kraków 71:80 HydroTruck Radom

Pełną analizę sylwetki przeciwnika w wykonaniu członka sztabu Adama Bączyńskiego możecie przeczytać TUTAJ.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika będą chcieli zamazać zły obraz gry po bolesnej porażce we Wrocławiu, z WKK 62:96. Tym razem są przekonani, że mogą liczyć na swoich kibiców, którzy pod koniec poprzedniego sezonu zapełniali Halę "na Skarpie". W końcu będą mogli pokazać się przed własną publicznością, co z pewnością podwoi ich motywację!

Bilety na to spotkanie cały czas są dostępne w siedzibie klubu przy Kolejowej 2a, a także w sprzedaży internetowej, po kliknięciu TUTAJ. Wejściówki będzie można również nabyć na godzinę przed meczem w halowej kasie. Sięgnijmy razem po pierwsze zwycięstwo w sezonie!