piątek, 14 październik 2022 12:39

Rywal oczami Adama Bączyńskiego - WKK Wrocław

Czwarta kolejka zasadniczej części sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn to dla zespołu BS Polonii Bytom wyjazd do Wrocławia, gdzie przyjdzie mu się zmierzyć z miejscowym WKK. Sylwetce tego rywala przyjrzał się jak zwykle członek sztabu trenera Mariusza Bacika do spraw "skautingu" - Adam Bączyński.

WKK to nasz ostatni rywal w serii czterech meczów wyjazdowych. Zespół ten z bilansem 1:2 najpewniej rozpoczął sezon poniżej swoich oczekiwań. Na ten moment nie wyglądają na drużynę z czołówki ligi, ale tym na pewno nie warto się sugerować, gdyż jest to drużyna mocna personalnie i prędzej czy później złapie formę i zacznie piąć się w górę tabeli (lepiej później, niż wcześniej).

Zespół dobrze grający z kontry, szybkie wyjście „małych" zawodników, sporo rzutów dystansowych, niezły ruch piłki. Mocno atakują obręcz, co przekłada się na 2. miejsce w lidze pod względem oddawanych rzutów wolnych w meczu i bardzo dobra gra na deskach, po obu stronach parkietu. Jeżeli chodzi o atak pozycyjny, to mają spory arsenał setów, z których chętnie korzystają w meczu i to głównie na nich opierają swoją grę. W obronie mocny nacisk na zawodnika z piłką i dobra, agresywna obrona pozostałych graczy, często na granicy faulu.

W swoich szeregach klub z Wrocławia posiada byłego, wieloletniego zawodnika klubów ekstraklasowych z pozycji silnego skrzydłowego - Michała Gabińskiego, który swoim doświadczeniem i ograniem wnosi sporo do zespołu. Poza tym charakteryzuje się niezłym rzutem z dystansu, a swoim zaangażowaniem na parkiecie mógłby spokojnie podzielić na kilku kolegów. W walce podkoszowych wspiera go Szymon Kiwilsza, operujący znacznie bliżej kosza. Niezły na low-post i bardzo dobry zbierający. Na obwodzie mamy doświadczonego leworęcznego rozgrywającego Tomasza Ochońko, który może zdobywać punkty na wiele sposobów, czy to półdystans czy z dystans, jak i penetracja pod kosz. Rozgrywającym jest również Kamil Zywert, który jest bardzo dobrym obrońcą, a w ataku „najpierw koledzy, później ja". Za zdobycze punktowe odpowiedzialnym są zawodnicy obwodowi: Koelner, Rutkowski oraz Wilczek. Każdy z nich jest bardzo dobrym strzelcem i dobrym obrońcą. Na pewno nie wolno ich odpuszczać, bo potrafią seriami dziurawić kosz rywala.

Poloniści zmierzą się we Wrocławiu z WKK w niedzielę 16 października, o godzinie 18:00. Mecz ten zostanie rozegrany na hali WKK Sport Center, przy ulicy Czajczej 19.