piątek, 07 październik 2022 11:17

Poloniści zagrają w Poznaniu w 3. kolejce Suzuki 1. Ligi

Koszykarzy BS Polonii Bytom czeka wyjazd na spotkanie z ENEA Basket Poznań w trzecim meczu sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Po dwóch porażkach, kolejno w Radomiu i Koszalinie, przed podopiecznymi trenera Mariusza Bacika trzecie z czterech starć wyjazdowych na początku trwających rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. Tym razem Poloniści udadzą się do stolicy Wielkopolski, gdzie podejmą miejscowy Basket ENEA, który również ma status beniaminka. Analizę sylwetki drużyny z Poznania znajdziecie TUTAJ.

Nie będzie to nasze pierwsze przetarcie z tym rywalem, bo mieliśmy okazję poznać go już w półfinale fazy play-off sezonu 2022/23 II Ligi. W maju tego roku dwukrotnie przegraliśmy, będąc zmuszeni do walki o 3. miejsce, które później udało nam się wywalczyć wraz z awansem. W porównaniu do poprzedniej kampanii, obie ekipy na pewno się wzmocniły i trudno byłoby się tu pokusić o wskazanie faworyta. Poznaniacy również podchodzą do tej konfrontacji w 3. kolejce bez zwycięstwa. W swoich poprzednich meczach ulegli Dzikom w Warszawie 54:62, tydzień później u siebie przegrali po dogrywce z HydroTruckiem Radom 89:94.

Marek Piechowicz i spółka mają świadomość, że wykorzystując pełnię swoich możliwości są w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i zrobią wszystko, aby tak się stało. Polonia zagra w Poznaniu 8 października w hali CityZen, ul. Droga Dębińska 10c, o godzinie 20:00. Trzymajcie kciuki!